Szymon Godziek w NS Bikes!

Zmiany, zmiany, zmiany - ponoć kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Uzasadnienie tej starej mądrości z sukcesami możemy odnaleźć także w sporcie. Konkretny przykład? Okej... Szymon Godziek zmienia rowerowego sponsora. Na szczęście nadal pozostaje pod polską banderą - tyle że w barwach nie Dartmoora, a NS Bikes.

Szymon Godziek i NS Bikes Fuzz - jego nowa freeride'ówka. Foto: Bartek Woliński / NS Bikes

I teraz całość układanki zaczyna się zazębiać. Niedawno pisaliśmy o tym, że Sam Pilgrim zakończył współpracę z NS Bikes i przeszedł do niemieckiej marki Haibike. Dziś wiemy już, że te roszady miały konkretny cel! Miejsce Brytyjczyka zajął czołowy polski freestyle'owiec i freerider - Szymon Godziek. "Szaman" zakończył trwająca kilka lata współpracę z marka Dartmoor i wskoczył za stery konkurencyjnego NS'a. Póki co Szymon testuje freeride'owego Fuzza - i to w nie byle jakim miejscu, bo samym Utah. Wypad to nie tylko okazja do rzetelnego sprawdzenia możliwości nowego roweru, ale również trening. Godziek planuje poważniej wjeździć się w "duży rower" i zawalczyć o ponowny udział w Red Bull Rampage. Trzymamy kciuki!

Customowe malowanie i zawieszenie ustawione przez Spider Suspensions to tylko niektóre ze smaczków nowej maszyny Godźka. Foto: Bartek Woliński / NS Bikes

Co do pozostałych sprzętowych sponsorów... Fuzz Godźka stoi na kołach marki Novatec w rozmiarze 26 cali. Poza tym na zdjęciach widać zawieszenie Rock Shox zestrojone przez Spider Suspensions, opony Maxxisa, napęd i hamulce Sram oraz sporo części Octane One. Rower, który obecnie fruwa w Utah, zdobi customowe malowanie.

Wypad do odległego Green River zaowocuje sporą dawką fotek i materiałem filmowym - czekamy z niecierpliwością. Póki co serwujemy kilka słów od samego bohatera.