Sławek Łukasik na 29 calach

Zjazdowy sezon nabiera rozpędu. Już pod koniec kwietnia w chorwackim Losinj zjazdowcy spotkają się w ramach pierwszej odsłony Pucharu Świata UCI DH. Wśród nich będzie także polska ekipa ze Sławkiem Łukasikiem na czele. Zawodnik High Data NS Bikes Factory Teamu mocno przepracował off-sezon, a jego Fuzz stanął na 29-calowych kołach. Czy to będzie recepta na sukces?

Sławek Łukasik podczas zimowego treningu w Nowej Zelandii. Foto: Kuba Gzela / www.gzela.eu

W kilku zeszłorocznych wywiadach Sławek Łukasik wspominał, że bardzo możliwa jest jego przesiadka na "duże", 29-calowe koło. Śledząc instagram polskiego asa downhillu można było wyłapać, że na jednym z ostatnich postów (post poniżej) pochwalił się swoim NS Bikes Fuzzem (w teamowym malowaniu), który stał na kołach w rozmiarze 29 cali. Okej, tylko post wleciał do sieci 1 kwietnia... więc będąc zapobiegawczymi nie robiliśmy z tego wielkiej sprawy. W końcu tego dnia "fake-news-radar" cały czas sugerował potencjalny blef.

Jednak kilka dni później Sławek wrzucił kolejną pocztówkę z treningów w San Remo, w opisie której kolejny raz zaznaczył, że zjazdówka toczy się na 29-calowych kołach. Zatem to już oficjalna przesiadka i krok ku standardom wyznaczanym przez absolutny, światowy TOP downhillu. Czy polski zjazdowiec przekuje tę zmianę na konkretne poprawy czasów? Pozostaje czekać do końca kwietnia... chociaż my już teraz zaciskamy kciuki za jego kolejne sukcesy.

Zobacz materiał filmowy, w którym Sławek Łukasik trenuje w Bike Parku Skyline, w Queenstown (Nowa Zelandia).