To był dobry weekend

Za nami kolejny bardzo rowerowy weekend. I nie chodzi jedynie od iście letnią pogodę oraz świetne warunki do jazdy, ale wydarzenia na międzynarodowej scenie mtb. W ubiegły weekend mogliśmy śledzić rywalizację najlepszych zjazdowców ścigających się w Pucharze Świata UCI DH oraz mocno zaciskać kciuki polskiej ekipy z Mają Włoszczowską na czele, która startowała w Mistrzostwach Europy w XCM.

Trasa w Losinj pokonała wielu doskonałych riderów i ich rowery. Foto: Bartek Woliński / Red Bull Content Pool

Włoszczowska znów nas nie zawiodła

Maja Włoszczowska zakończyła rywalizację ME XCM we włoskim Spilimbergo na 2. miejscu. W walce o złoty krążek musiała ustąpić tylko legendarnej zawodniczce z Norwegii. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, bo o niej mowa, zameldowała się na mecie o 23 sekundy szybciej niż nasza czempionka. Warto jednak zaznaczyć, że pomiędzy duetem Gunn-Rita&Włoszczowska, a trzecią Ariane Luethi była już luka na ponad 10 minut. To potwierdza, że zarówno legendarna zawodniczka z Norwegii jak i znana Polka są w świetnej formie, a to doskonały prognostyk na przyszłość.

Zobacz pełne wyniki tutaj: damska elita | męska elita

Pozostałe wyniki Polaków:

Damska elita: Michalina Ziółkowska (9.), Iwona Szmyd (23.), Anna Sadowska i Anna Urban - DNF.

Męska elita: Adrian Brzózka (17.).

Rowerowa rzeźnia w chorwackim Losinj

Wielu obserwatorów zastanawiało się, czy debiutująca w serii trasa w Losinj spełni oczekiwania uczestników i kibiców. Szybko okazało się, że z nawiązką... Szczerze - to jedna z najtrudniejszych tras, jakie od kilku sezonów pojawiły się w zjazdowym Pucharze Świata. Jej ofiarami były nie tylko dziesiątki opon i kół, ale także sami riderzy. Ucierpiał m.in. Loic Bruni i Brook Macdonald, a także Claudio Caluori, który podczas nagrywania prezentacji trasy zaliczył poważny upadek i wylądował w szpitalu.

Aaron Gwin w drodze po kolejne pucharowe zwycięstwo. Foto: Bartek Woliński / Red Bull Content Pool

Finalnie zawody podkreśliły przepowiednie, że młoda gwardia puka do drzwi zamku. W męskiej elicie jedynie Aaron Gwin zdołał odeprzeć ataki młodych wilków. Drugi był  już Luca Shaw (rodak Gwina), a trzeci Dean Lucas z Australii. Sławek Łukasik po pechowym przejeździe w kwalifikacjach i złapanej gumie nie dostał się do finałów. A szkoda, bo Polak jest w rewelacyjnej formie.

W damskiej ekipie triumfowała Myriam Nicole, która już w ubiegłym sezonie zaakcentowała swój wielki powrót. Drugie miejsce na podium przypadło Rachel Atherton, a trzecie innej Wyspiarce - Tahnee Seagrave.

Pełne wyniki zawodów znajdziecie tutaj.

Powtórka transmisji zawodów jak zawsze dostępna na Red Bull TV.