Kolarska majówka w Legionowie

Jeśli majówka, to tylko na rowerze i na atrakcyjnej trasie! Już w najbliższą niedzielę - 1 maja - w Legionowie odbędzie się trzeci etap kolarskiego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2016. Oddalone od Warszawy o zaledwie 21 km Legionowo siódmy raz z rzędu znalazło się na mapie Poland Bike. 

5

Lotto Poland Bike w Legionowie. Foto: Zbigniew Świderski

- To będzie prawdziwa kolarska majówka - mówi organizator LOTTO  Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Do Legionowa zawsze wracamy z wielką przyjemnością. Na miłośników jazdy na rowerach górskich czeka trasa niezwykle ceniona przez kolarskich maratończyków. Malownicza, pełna uroku, urozmaicona i jak na Mazowsze… dość pagórkowata. Do przejechania spora liczba wąskich, krętych ścieżek w Lasach Legionowskich, techniczne zjazdy i podjazdy oraz wszystkie rodzaje nawierzchni. Dodatkowo szykujemy „majówkowy” prezent. Każdy z uczestników zawodów w Legionowie otrzyma wyjątkową koszulkę Poland Bike.

1

Lotto Poland Bike w Legionowie. Foto: Zbigniew Świderski

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (65 km), MINI (34 km) oraz FAN (8 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Legionowa w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

7

Lotto Poland Bike w Legionowie. Foto: Zbigniew Świderski

LOTTO Poland Bike Marathon 2016 w Legionowie organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Legionowo, Areną Legionowo, Powiatem Legionowskim i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

BIURO ZAWODÓW

Legionowo, Plac Kościuszki (Miasteczko Poland Bike) – 30 kwietnia (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 1 maja (niedziela) godz. 8.30-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.30-12.00 (dystanse MINI i MAX)

4

Lotto Poland Bike w Legionowie. Foto: Zbigniew Świderski

PROGRAM ZAWODÓW

 • 8.30-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
 • 8.30-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
 • 9.00-10.30 - zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross)
 • 10.45 - start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
 • 11.10 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I - rocznik 2002-2003, sektor II - rocznik 2004-2005, sektor III - rocznik 2006-2007, sektor IV rocznik 2008-2009)
 • 11.15 - start dystansu FAN (8 km)
 • 12.20 - ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI
 • 12.30 - start dystansów MAX (65 km) i MINI (34 km)
 • 13.00 - dekoracja dystansów FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników
  15.45 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników
2

Lotto Poland Bike w Legionowie. Foto: Zbigniew Świderski

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firmy Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

3

Lotto Poland Bike w Legionowie. Foto: Zbigniew Świderski