Snabb na dużym i grubym (kole)

Duże koła w rozmiarze 29 cali na dobre wpisały się w kanony mtb. Co ciekawsze - odnalazły się nie tylko w kategoriach endurance, ale także w bardziej grawitacyjnych odmianach kolarstwa górskiego. Nikogo więc nie dziwi fakt, że po sukcesie poprzednich wersji NS Bikes Snabba producent uzupełnił ofertę o model ze skokiem 150mm i plusowatymi kołami 29 cali.

Sławek Łukasik w akcji. Foto: Kuba Gzela / NS Bikes

Możemy nazywać go monster truckiem rodziny modelu Snabb. Najnowsza wersja zapewnia skok zawieszenia ramy w zakresie 150 mm, kompatybilność z widelcami 160 mm oraz toczy się na kołach 29 cali. Większy parametr "reach" - długość przedniego trójkąta - i wypłaszczona główka 65,5 stopnia (w porównaniu do zeszłorocznej wersji Plusa) pozwala na pewną i stabilną jazdę po nierównościach - nawet w przypadku dużych prędkości. No, bo przecież rozmiar ma znaczenie... nie tylko roweru, ale i trasy!

Sławek Łukasik i jego nowa zabawka - NS Bikes Snabb 150 Plus. Foto: Kuba Gzela / NS Bikes

Snabb 150 Plus wystąpi w dwóch wersjach:

NS Bikes Snabb 150 Plus 1: zawieszenie Fox 36 Float + DPX2, napęd Sram (11 biegów), hamulce Sram Guide R, komponenty NS Bikes, korba Race Face Affect, waga 14,2 kg, cena: 4199 euro.

Rower enduro - NS Bikes Snabb 150 Plus 1 2018. Foto: NS Bikes

NS Bikes Snabb 150 Plus 2: zawieszenie Rock Shox Yari RC + Deluxe Debonair RL, napęd Sram (11 biegów), hamulce Sram Level, komponenty NS Bikes, korba Race Face Affect, waga 14,7 kg, cena: 3199 euro.

Rower enduro - NS Bikes Snabb 150 Plus 2 2018. Foto: NS Bikes

O tym, na co stać ten rower, przekonacie się oglądając najnowszy film autorstwa Kuby Gzeli. Materiał został nagrany w Nowej Zelandii, gdzie treningową zimę spędza Sławek Łukasik. U boku najzdolniejszego polskiego zjazdowca zobaczymy w akcji NS Bikes Snabba 150 Plus 1. Oj, rower nie miał lekko...