Szaman nieźle poczarował

W ubiegły weekend w znanym kurorcie Les Gets odbyła się druga z czterech imprez opatrzonych nazwą Crankworx. Ten multidyscyplinowy festiwal rowerowy to prawdziwe święto fanów dwóch kółek. W tym wielkim show świetnie zaprezentował się Szymon Godziek, który slopestyle'owe zawody zakończył na 3. miejscu!

dd

Szymon Godziek kolejny raz zaznaczył swoją obecność na światowej scenie slopestyle. Foto: RBCP / Bartek Woliński

Bez zmian - Szymon Godziek to obecnie najlepszy polski freestyler rowerowy, który na koncie ma już wiele sukcesów rangi europejskiej i ogólnoświatowej. Niestety w przypadku tych najważniejszych zawodów, które odbywają się w ramach festiwalu Crankworx, najczęściej bywało... "pod wiatr". Nawet jeśli tuż przed imprezą Godziek prezentował doskonałą formę, to podczas finałów czegoś brakowało. Można powiedzieć, że taki był stan rzeczy  do ostatniego weekendu, bo wtedy Godziek przełamał tę bessę.

Podczas zawodów w Les Gets Szaman zaliczył świetny przejazd, w którym nie zabrakło czystego flow i odważnych combosów. Ostatecznie zawody w bardzo mocnej, międzynarodowej obsadzie, Godziek zakończył na 3. miejscu z rezultatem 86.66 pkt. Tego dnia lepsi od niego byli jedynie Emil Johannson (90.33 pkt.) i Brett Rheeder (92.33 pkt.). Gratulujemy występu i trzymamy kciuki za kolejne starty w zawodach Slopestyle Crankworx. Następne już wkrótce w Insbruku, a finałowa edycja w Whistler.

a

Szymon Godziek - portret. Foto: Red Bull Content Pool

Pełne wyniki zawodów Slopestyle w Les Gets znajdziesz tutaj.

Zobacz przejazd, który zapewnił Szymonowi Godźkowi miejsce na podium. Replay całych zawodów znajdziesz na Red Bull TV.