Świetna jazda Łukasika

Puchar Świata UCI to najbardziej prestiżowa seria zawodów w całym sezonie. Dlatego nikogo nie dziwi fakt, że polskie akcenty podczas rywalizacji na tym poziomie napawają kibiców dumą. Od lat mieliśmy wielu reprezntację w XCO, w której prym wiodła Maja Włoszczowska. Od kilku sezonów świetnie radzi sobie także Sławek Łukasik, który wykręca coraz lepsze czasy podczas zawodów DH – wystarczy spojrzeć na ten najświeższy rezultat z Andorry.

Sławek Łukasik sukcesywnie buduje formę i zbiera laury. Źródło zdjęcia: Sławek Łukasik FB

Sukces, o którym mowa, to 20-te miejsce w finałach DH. To najlepszy wynik Łukasika w Pucharze Świata UCI DH. Co ważniejsze – zawodnik NS Bikes Factory Teamu sukcesywnie przesuwa się w rankingach, a jego czasy są coraz lepsze. Już w samej Andorze objechał liczne grono znanych i szanowanych zawodników. Warto podkreślić, że dokonał tego na jednej z najtrudniejszych tras w ramówce całego sezonu. Mamy nadzieję, że nowy team i możliwości, które z początkiem roku zyskał znany zjazdowiec z Małopolski, pozwolą mu multiplikować sukcesy. Miło widzieć Polaka ucierającego nosa wielu niejednokrotnie zblazowanym gwiazdom. Oby tak dalej!

ps. kolejne zawody, w ramach których będzie można oglądać start Sławka Łukasika, już w najbliższy weekend w szwajcarskim Lenzerheide. Transmisję znajdziecie na Red Bull TV.