Diverse Downhill Contest 2016: przystanek pierwszy – Góra Żar

Już wkrótce w Międzybrodziu Żywieckim, na górze Żar, odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski – Diverse Downhill Contest. W zeszłym roku rywalizacja przyciągnęła tłumy fanów zjazdów i mocne grono zawodników, którzy zrobili prawdziwe show.

Diverse Downhill Contest Żar Finał Staronphoto 3I0A0277 kwietnia 26, 2015

Góra Żar znów stanie się downhillowym centrum Polski. Foto: Piotr Staroń

To będzie ściganie na poziomie

Diverse Downhill Contest to największe i najbardziej popularne zawody downhillowe w Polsce - zarówno pod względem frekwencji zawodników jak i kibiców, którzy licznie przybywają oglądać zmagania zjazdowców. Historia zawodów sięga 2006 roku i trwa nieprzerwanie już jedenasty sezon! Agencja Sportainment co roku stawia poprzeczkę wyżej - organizując zawody na coraz wyższym poziomie i z coraz wyższą rangą. W 2016 Diverse Downhill Contest to dwie edycje: jedna to rozpoczęcie sezonu i zarazem pierwszy Puchar Polski, druga, która odbędzie się we wrześniu to…  jeszcze niespodzianka, o której poinformujemy wkrótce. Już dziś organizatorzy zapewniają, że będzie to precedens na skalę europejską.

Diverse Downhill Contest Żar Finał Staronphoto 3I0A0652 kwietnia 26, 2015

Na zawodników czeka już trasa, która zweryfikuje ich przygotowanie. Foto: Piotr Staroń

Podczas pierwszej w tym sezonie edycji Pucharu Polski (23 i 24 kwietnia) dwukilometrowa trasa zjazdowa wytyczona na stoku Góry Żar ponownie zweryfikuje umiejętności i formę zawodników. Jak zawsze podczas rozpoczęcia sezonu downhillowego organizatorzy spodziewają się nie tylko zawodników z Polski, ale także z zagranicy. Podobnie jak w latach poprzednich zawody rozgrywane będą w kilku kategoriach przeznaczonych zarówno dla zawodników, jak i zawodniczek. Zapisy online do pierwszej w tym roku edycji zawodów Pucharu Polski już wystartowały i potrwają do 20 kwietnia.

Link do zgłoszenia: http://downhillcup.eu/downhill,zgloszenie.html

Regulamin zawodów wraz z kategoriami startowymi oraz harmonogramem znajduje się na oficjalnej stronie zawodów -> (http://downhillcup.eu/downhill,regulamin.html)

Diverse Downhill Contest Żar Finał 2015 (1)

Zawody będą jedną z dwóch edycji Pucharu Polski DH 2016. Foto: Piotr Staroń

Konkurs dla zdolnych fotografów

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas Diverse Downhill Foto Contest nagrodzeni zostaną autorzy najlepszych kadrów uchwyconych w Międzybrodziu Żywieckim. Konkurs rozegrany zostanie w dwóch turach: eliminacje odbędą się na oficjalnym profilu DDHC na Facebooku (http://www.facebook.com/downhillcontest), a etap finałowy na łamach portalu Interia.pl.

Foto Contest2016

Podczas zawodów odbędzie się konkurs dla fotografów.

Wszyscy, którzy będą chcieli wziąć udział w konkursie, otrzymają pięć dni (licząc od dnia zakończenia zawodów) na nadesłanie maksymalnie trzech zdjęć. Na fanpage’u Diverse Downhill Contest opublikowanych zostanie 30 najlepszych kadrów wybranych przez komisję konkursową.

3 miejsce Żar Jacek Słonik Kaczmarczyk

Jedno z wyróżnionych zdjęć edycji 2015 - autor: Jacek Kaczmarczyk

W wyniku głosowania przez „polubienia” wybranych zostanie 12 prac, które następnie powalczą w finale na Interia.pl. Laureata lub laureatkę konkursu poznamy 11 maja. Dodatkowo organizator przyzna jedno wyróżnienie. Nagrodami są bony do zrealizowania w sklepach Diverse na terenie całego kraju. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się tutaj: http://www.downhillcup.eu/downhill,Konkurs.html

Jeśli więc pasjonuje cię fotografia sportowa oraz lifestyle’owa nie zastanawiaj się dłużej! Weź aparat na Żar, ustrzel najlepsze foto i zmierz się w Diverse Downhill Foto Contest!

Diverse Downhill Contest Żar Finał Staronphoto 3I0A0714 kwietnia 26, 2015

Obsada zawodów będzie mocna - nie zabraknie polskiej czołówki i zawodników z Europy. Foto: Piotr Staroń

Kto najlepiej lata bokiem?

Podczas Diverse Downhill Contest nie zabraknie dodatkowych atrakcji zarówno dla zawodników jak i fanów fanów. Odbędzie się Monster Best Whip, a fani będą mogli powalczyć w konkursie na najlepiej kibicującą ekipę zawodów. To co, pora przygotować stroje i głośne trąby?

Diverse Downhill Contest Żar_Monster Best Whip 2015

Widowiskowym punktem zawodów będzie konkurs na najlepszego Whipa. Foto Piotr Staroń

DDHC plakat