Sukcesy Dawida Godźka w USA

"Nasi" są za Wielką Wodą i nie dają o sobie zapomnieć. Kilka dni temu informowaliśmy, że Szymon Godziek objeżdża swój nowy rower NS Bikes w piaskach Utah. Towarzyszył mu m.in. jego młodszy brat Dawid, który wizytę w USA zaliczył głównie z powodu zawodów Toyota BMX Triple Challange, które ukończył na drugim miejscu!

Zawody Toyota BMX Triple Challange odbyły się w ostatni weekend stycznia. Był to drugi przystanek serii, w której startuje absolutna, światowa elita BMX Dirtu (przede wszystkim z USA i Australii). Nieoficjalnie seria tych zawodów nazywana jest "Mistrzostwami Świata" w dyscyplinie BMX Dirt, a także kwalifikacjami do prestiżowych zawodów X-games.

W tym elitarnym gronie pojawił się także Polak - Dawid Godziek, który po rewelacyjnym występie zajął drugą lokatę. Do kolejnego zwycięstwa (Godziek triumfował w inauguracyjnej edycji serii zawodów) zabrakło jedynie 0,2 punkta! Nie zmieniło to jednak ustawienia w "generalce" i Dawid nadal jest jej liderem.

https://www.instagram.com/p/Beiy1SZnOfy/?taken-by=davidgodziek

Kolejny i ostatni przystanek odbędzie się w Dallas, Texas już 17 lutego 2018. Stawka będzie bardzo wysoka, bo Dawid powalczy o utrzymanie prowadzenia w generalce i zwycięstwo w całej serii zawodów.

Zapraszamy do śledzenia poczynań Polaka na jego kanałach social media: instagram lub facebook.

PS. a widzieliście, jak Dawid fruwa w Utah na rowerze MTB? Kto wie, może wkrótce zobaczymy go na większych kołach?

#rideyourway

A post shared by David Godziek (@davidgodziek) on