Porady warsztatowe: Jak założyć szytkę

Jesteśmy pewni, że widząc rower Nino Schurtera, zastanawialiście się, na jakich on jeździ oponach? Odpowiemy - to nic innego jak szytka, czyli dętka i opona w jednym, a wszystko przyklejone na stałe do obręczy. Obecnie szytki przeżywają renesans, mimo hegemonii opon bezdętkowych. Wszystko dlatego, że szytka lepiej się toczy, można jeździć na niskim ciśnieniu bez obawy, że opona nam się zsunie z obręczy, nie wymaga uszczelniania mlekiem. Same zalety!

IMG_9325 copy

Jak założyć szytkę - chętnie Ci pomożemy. Foto: mtb.pl

Wielu z Was może nawet by się skusiło na założenie szytek, ale wizja przyklejenia jej do obręczy często jest zbyt dużym wyzwaniem. W naszej dzisiejszej poradzie warsztatowej pokażemy Wam, że nie taki diabeł straszny, a montaż szytki może zająć naprawdę niewiele czasu!

Wszystko to za sprawą dwustronnej taśmy Carogna do szybkiego montażu szytek -włoski producent Effetto Mariposa specjalizuje się w rozwiązaniach bezdętkowych ( mleka do uszczelniania, zaworki, taśmy, itp.)

IMG_9329 copy

Dwustronna taśma Carogna. Foto: mtb.pl

Sposób montażu szytki za pomocą taśmy Carogna wydaje się być tak banalny, że aż dziwne, że dopiero teraz ktoś na to wpadł!

Taśma kosztuje 39pln na jedno koło i można ją nabyć TUTAJ.

IMG_9331 copy

Przygotujcie się i zaczynamy szytkowanie! Foto: mtb.pl

Zapraszamy do obejrzenia materiału przedstawiającego montaż!