ME DH: Mamy Mistrza, są medale

W ubiegły weekend sporo się działo. Większość kibiców śledziła przebieg Pucharu Świata UCI XCO w Albstadt, ale to nie jedyna istotna impreza, jaka miała wtedy miejsce. We włoskiej Sestoli rozegrano zjazdowe mistrzostwa Europy, w których Polacy pokazali klasę. Szczególnie dobrze zaprezentował się Michał Śliwa i Sławek Łukasik.

Michał Śliwa w drodze po złoty medal ME. Foto: UEC

Kategoria Elita

W tej grupie triumfował Florent Payet. Drugie miejsce na podium zajął Sławek Łukasik, któremu do złotego medalu zabrakło lekko ponad pół sekundy… Podium uzupełnił Loris Revelli. Na miejscu był też Wojtek Czermak, lecz nie wziął udziału w finale.

Sławek Łukasik ze srebrem ME DH 2017. Foto: UEC

Juniorzy

Bardzo dobre, 4. miejsce zajął Sebastian Macura. 13. lokatę wypracował sobie Jakub Żbikowski, a 22-gi był Michał Ziobro. W juniorkach 6. miejsce zajęła Inka Januła.

Kategoria Masters

Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Michał Śliwa. Mieszkaniec Myślenic pokazał klasę i zjazdowy kunszt. Kolejny z Polaków w tej kategorii – Artur Miśkiewicz – zajął 7. lokatę. Dalej... Aleksander Wieczorkiewicz uplasował się na 18. miejscu, Artur Karczewski był 42-gi, a Rafał Wiszniewski 56-ty.