BIKE FESTIWAL 2018 na horyzoncie

Kalendarz polskich eventów rowerowych wygląda naprawdę ciekawie. Sezon 2018 przyniesie nam wiele ciekawych imprez. Jedną z nich będzie BIKE FESTIWAL (4. edycja), który w dniach 7-8 kwietnia odbędzie się w gdańskim AMBERXPO. To jedna z największych tego typu imprez w Polsce, które przy okazji inaugurują sezon rowerowy. W Festiwalu udział weźmie ponad 100 firm i marek rowerowych!

BIKE FESTIWAL - co to takiego?

BIKE FESTIWAL to impreza promująca rowerowy styl życia, skierowana do aktywnych, rowerowo zakręconych ludzi – tych, którzy o rowerach wiedzą już niemal wszystko i tych, którzy swoją przygodę z nimi dopiero rozpoczynają. Jedni i drudzy  będą mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z rynkowymi nowościami. W imprezie udział wezmą producenci, dystrybutorzy oraz salony i serwisy rowerowe. Wielu wystawców zapowiada sprzedaż swoich produktów w specjalnych, targowych cenach!

Festiwalowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń i atrakcji: konkursy z fantastycznymi nagrodami, pokazy trialu rowerowego i MTB Suntu, wielki test rowerów Giant & Liv Demo Days, testy oprogramowania treningowego Kettler World Tour (obowiązkowa pozycja dla każdego ambitnego sportowca), Rolkowisko  (warsztaty z instuktorami ROLL 4 ALL).

W ramach salonu E-Mobility Expo na specjalnie przygotowanym torze przeprowadzane będą testy innowacyjnych rowerów i pojazdów napędzanych energią elektryczną. Ciekawie zapowiada się również wystawa rowerów nietypowych i spotkania z ich konstruktorami.

Z myślą o najmłodszych powstanie strefa zabawy i edukacji - m. in. Akademia Bezpiecznej Jazdy, mini miasteczko ruchu drogowego, szkolenia pierwszej pomocy, dmuchany tor gokartowy, gry i zabawy z animatorami. Na scenie co godzinę organizowane będą konkursy dla publiczności, w których będzie można wygrać fantastyczne nagrody: rowery, stroje, akcesoria i kosmetyki rowerowe.

Sprzęt i sportowi bohaterowie

Gośćmi specjalnymi Festiwalu będą m.in.: Igor Tracz – wielokrotny Mistrz Świata w bikejoringu. Norbert Nowicki – Mistrz Świata w tandemowych lotach motoparalotnią, Rafał Gręźlikowski – słynny rowerowy podróżnik, Bartek Ćwik – utytułowany zawodnik trialu rowerowego,  Kamil Kobędzowski – jeden z czołowych przedstawicieli światowego MTBstuntu oraz Leszek Pachulski, który opowie o wyprawie rowerowej przez zamarznięty Bajkał: Między lodem i niebem - opowieść o duchach Bajkału.

Na cyklistów na terenie zewnętrznym targów czekać będzie parking rowerowy.

BIKE FESTIWAL jest częścią projektu FREE TIME FESTIWAL.

  • BIKE FESTIWAL | bikefestiwal.pl | freetimefestiwal.pl
    termin:
    7 kwietnia, godz. 10.00-18.00 | 8 kwietnia, godz. 10.00-17.00 | WSTĘP WOLNY
  • miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk
  • dyrektor projektu: Grzegorz Knapik | grzegorz.knapik@mtgsa.com.pl | t. 664 242 950
  • organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA