Joy Ride BIKE Festival 2017

Zaledwie tydzień dzieli nas od kolejnej edycji kultowego Joy Ride BIKE Festivalu. Także i w tym roku tłumy rowerzystów i kibiców pojawią się w okolicach Góry Wdżar, by na cały weekend zawładnąć tamtejszymi trasami. Organizatorzy potwierdzają, że tegoroczna odsłona festiwalu przyniesie sporo nowości. Oto kilka słów na ten temat…

Co nowego na Joy Ride BIKE Festivalu 2017?

Wycieczka na e-bike’ach

Jeśli do tej pory opowiadaliście się za frontem „hejtuję e-bike”, to w Kluszkowcach będziecie mieli świetną okazję, by zweryfikować swoje poglądy. Do puli rowerów testowych dołączyła flota e-bike’ów marki Specialized. Codziennie o 11:00, 13:00 i 15:00 wyruszy godzinna wycieczka z przewodnikiem, podczas której będzie można przetestować możliwości rowerów wspomaganych elektryczną baterią. Ciekawe ilu hejterów po tej wycieczce zmieni swoje zdanie?

Szkolenia charytatywne

W niedzielę od 11:00 do 15:00 odbędą się szkolenia z 4 tematów: Podstaw jazdy na rowerze górskim z MTB Academy, Pierwszej Pomocy z Extreme Trauma Team , Mechaniki roweru z Shimano  oraz Fizjoterapii sportowej i treningu funkcjonalnego z Centrum Rehabilitacji Sportowej CITO.

Zajęcia odbędą się w grupach. Każdy blok tematyczny potrwa godzinę, a udział w nim będzie kosztować symboliczne 10 pln. Zebrana dzięki temu gotówka zostanie przeznaczona na leczenie bikera – Nikifora - który po wypadku zbiera fundusze na zakup Handbike’a.

-> Zapisy na szkolenia <-

Nagrody na bogato

Za pierwsze miejsce w Whip Conteście przewidziana jest nowiutka kamera GoPro 5 Black z Gimballem Karma Grip. Na zwycięzcę Tirol Fly Bag czekają tygodniowe wakacje z wyżywieniem dla dwóch osób w 4 gwiazdkowym austriackim hotelu! Pula nagród od samej firmy Camelbak dla najlepszych w konkurencji enduro sięga 5000 pln! Ponadto każdy nagrodzony otrzyma fanty od FOX’a, opony Maxxisa i produkty Shimano. Nic tylko rzucić piątkowe obowiązki i wygrywać zawody…

Zawody dla dzieciaków

Punktem programu, o którym obowiązkowo trzeba wspomnieć, są zawody dla dzieciaków. Trasa na wyścig Kids Race będzie prosta, atmosfera jak zawsze luźna, a pierwsze 180 zapisanych osób otrzyma w prezencie błotniki Simpla. Ponadto każdy startujący zgarnie medal i  pamiątkowy dyplom. Niezmiennie zawody są za friko!

Więcej na temat festiwalu przeczytasz na stronie oraz aktualnym i tętniącym życiem wydarzeniu na portalu facebook.