Red Bull Rampage 2017 z polskim komentarzem

Żadne inne zawody nie rozpalają wyobraźni fanów ekstremalnego kolarstwa górskiego jak Red Bull Rampage. Po raz pierwszy w historii kibice będą mogli oglądać prestiżową rywalizację na bezpłatnej platformie Red Bull TV z polskim komentarzem. Za mikrofonami w „dziupli" komentatorskiej zasiądą Szymon Godziek - najlepszy polski reprezentant w kolarstwie grawitacyjnym i Maciej Kiwak - zawodnik bmx i komentator ekstremalnych zawodów rowerowych.

Thomas Genon podczas testowania swojej linii przejazdu. Foto: Red Bull

W tym roku Red Bull Rampage odbędzie się po raz 12. To najbardziej widowiskowa i jedocześnie najniebezpieczniejsza impreza rowerowa na świecie, podczas której zawodnicy muszą płynnie i stylowo pokonać wcześniej wytyczoną i przygotowaną przez siebie linię zjazdu. Sędziowie oceniają przede wszystkim poziom trudności linii, którą wybrali riderzy. Dla zawodników sam udział w imprezie to wyróżnienie i jednocześnie wielkie wyzwanie. Dramatycznych sytuacji, upadków i zwrotów akcji także i tym razem na pewno nie zabraknie...

Szymon Godziek, którego tym razem kibice będą mogli usłyszeć w roli komentatora Red Bull TV, startował w Utah dwa razy. Oto jak wspomina ten szalony czas...

"Tam każdy rider czuje, że ryzykuje życie. Wyjątkowość Red Bull Rampage polega też na tym, że przez 10 dni przed startem, w ogromnym upale, każdy uczestnik buduje swoją linię, którą będzie chciał przejechać podczas zawodów. Startowałem tam w 2014 i 2015 roku i będę chciał się podzielić moimi doświadczeniami z widzami podczas relacji na Red Bull TV. W roli komentatora zadebiutuję, ale mam nadzieję, że będzie ciekawie!"

Szymon Godziek podczas startu w Red Bull Rampage. Foto: Red Bull

Szymon będzie komentował Red Bull Rampage w duecie z Maciejem Kiwakiem, zawodnikiem bmx i znanym komentatorem imprez rowerowych. W 2015 roku Maciek towarzyszył „Szamanowi" podczas zawodów w Utah.

Gdzie oglądać?

Tansmisję znajdziecie na Red Bull TV w piątek 27 października o godz. 18:00.