Transferowy tajfun zrobił swoje

To już niepisana tradycja, że początek każdego sezonu zaczynamy od przyjęcia sporej dawki rewelacji na temat tego "kto? z kim? dlaczego?".  Oto garść najciekawszych informacji ze świata zawodowych teamów mtb i ich nowych nabytków oraz bohaterów rozwiązanych kontraktów.

Brook MacDonald zmienił barwy GT na Mondrakera. Foto: Bartek Woliński / Red Bull Content Pool

 

Sam Pilgrim w Haibike

Całkiem niedawno informowaliśmy was o tym, że Sam Pilgrim zakończył wieloletnią współpracę z marką NS Bikes. Wówczas nie było jeszcze pewne, pod czyją banderę trafi Wyspiarz. Dziś to już pewne - przejęła go niemiecka marka Haibike. Zapowiada się sporo freestyle'u na e-bike'ach...

 

Cam Zink odchodzi z YT Industries?

Cam Zink - jeden z największych i najzdoleniejszych freeriderów w historii tego sportu zakończył współpracę z YT Industries. Informacja nie jest jeszcze potwierdzona w 100%, tak jak nie jest ogłoszone dla kogo będzie teraz pracować Amerykanin. Jednak jako poszlaki można traktować jego zmianę opisu/sponsora na fb (z YT Industries na Self), a także dość wymownego posta na Instagramie...

 

Danny Hart w Saracenie

Ta informacja spadła jak przysłowiowy grom z jasnego nieba. Nic nie wskazywało na tak radykalną zmianę. Zwłaszcza, że ostatnie sezony pod banderą Mondrakera były dla Dannego Harta bardzo udane. Nie mniej jednak stało się i Danny wylądował w ekipie brytyjskiej marki Saracen.

 

Brook MacDonald i Mike Jones w Mondrakerze

Danny Hart musiał pobierać całkiem niezłą wypłatkę, skoro po jego odejściu Mondraker był w stanie zatrudnić dwóch innych zawodników z czołówki Pucharu Świata. Ponownie pod skrzydła Mondrakera trafił Brook MacDonald. Kompanem Nowozelandczyka będzie Mike Jones, renegat z ekipy CRC, która w 2018 skoncentrowała się w pełni na enduro i rozwiązała zjazdową działalność.

 

George Brannigan w GT

Nowozelandczyk zmienił barwy Commencala na GT. Czy to była dobra decyzja? Fani mają podzielone zdania, jednak coś musiało skłonić "szalonego Grześka" do zmiany sponsora. Najprawdopodobniej chodzi o wynik, który pokazał się na wyświetlaczu kalkulatora.

 

50to01 z Foxa do Royala

Najbardziej wyluzowana ekipa w świecie mtb zmieniła garderobę. Po wieloletniej współpracy z marką Fox Josh Bryceland i Loose Dog Lewis postawili na lokalny produkt - markę Royal, w tworzenie której, od jej początków, zaangażowany jest Steve Peat. Wszystko wskazuje na to, że Brexit robi swoje - budzą się patriotyczne pociągi.