Włoszczowska wygrywa w Mediolanie

W ubiegłą niedzielę, w Mediolanie, odbył się wyścig Internazionali d’Italia. Na starcie imprezy nie zabrakło reprezentantów polskiego Kross Racing Teamu. Co ważniejsze - rywalizacja zakończyła się dla nich wieloma sukcesami: Włoszczowska zwyciężyła w damskiej elicie, Neff w tej samej kategorii była 3. Natomiast 5-tą lokatę w męskiej elicie zajął Bartek Wawak. Lepszego rozpoczęcia sezonu ekipa KRT nie mogła sobie wymarzyć. 

Maja Włoszczowska była bezkonkurencyjna. Foto: KRT

Wyścig elity kobiet rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, jednak nie przeszkodziło to Allesandrze Keller w zaliczeniu świetnego startu. Od samego początku goniły ją dwie zawodniczki Kross Racing Teamu: Maja Włoszczowska i Jolanda Neff. Jednak przez większą część wyścigu to Keller prowadziła i wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać jej zwycięstwa. Wtedy zdecydowanie przyspieszyła Włoszczowska, która mocno starała się wykorzystać swoją szansę. Na piątej z sześciu rund wyprzedziła Szwajcarkę i nie oddała prowadzenia już do samej mety. O trzecią lokatę zwycięską walkę z Kathrin Stirnemann stoczyła Jolanda Neff.

Jolanda Neff wywalczyła 3 miejsce na podium. Foto: KRT

W wyścigu męskiej elity team Krossa reprezentował Bartłomiej Wawak, który już od startu plasował się w czołówce wyścigu. Od 3 rundy rozpoczął odrabianie strat, aby finalnie otrzeć się o podium, do którego zabrakło mu zaledwie 10 sekund.

Bartek Wawak pokazał, że jest w doskonałej formie. Foto: KRT

Drugi z zawodników Kross Racing Teamu - Fabian Giger -  w ubiegły weekend startował w barwach reprezentacji Szwajcarii, w wyścigu Istrian Spring Trophy, w którym zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.