IV Podhalański Zlot Enduro MTB na horyzoncie

IV Podhalański Zlot Enduro MTB, który odbędzie się w dniach 20-22 października 2017 r. w Gminie Kościelisko. Gmina położona jest m.in. na obszarze Pasma Gubałowskiego, które jest jednym z najpiękniejszych podgórskich obszarów w Polsce. O niebywałych walorach turystycznych okolicy stanowią: urzekające piękno krajobrazu, zróżnicowana rzeźba terenu, mnogość szlaków turystycznych, świetnie rozwinięta baza noclegowa oraz wysoki potencjał rozwoju turystyki rowerowej. Tradycyjnie bazą Zlotu będzie MTB Hostel, czyli ekologicznie czysta chatka położona w bliskim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, dająca schronienie lubiącym aktywny wypoczynek.

Foto: Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

Razem pomożemy rodzinie potrzebującej!

Niesieni na pozytywnej fali, która od pierwszej edycji Zlotu jest coraz wyższa i sięga chyba już po szczyt Rysów, tym razem również pomożemy. Przy współpracy z Gminą Kościelisko i po konsultacjach z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kościelisku wytypujemy rodzinę potrzebującą Waszego wsparcia. 30 złotych z każdego wykupionego pakietu trafi do skarbonki na rzecz tejże rodziny! W zeszłym roku dzięki Wam udało się zebrać 2880 zł!

Enduro Award 2017

Wzorem poprzedniego roku podczas IV Podhalańskiego Zlotu Enduro wręczymy statuetkę Enduro Award 2017. Ideą plebiscytu jest wyłonienie osoby lub podmiotu szczególnie przyczyniających się do promocji i rozwoju kolarstwa górskiego enduro. Nominacje przyjmowane będą od 1 sierpnia 2017 r. Spośród nominowanych zostanie wybrana finałowa trójka, na którą będzie można oddawać głosy za pomocą sondy internetowej. Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetki odbędzie się podczas Zlotu.

Foto: Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

Co będzie zawierało wpisowe?

Koszt pakietu uczestnika, bez noclegu, będzie wynosił ok 290 zł. Oprócz wymienionych składników pakietu należy spodziewać się dodatkowych niespodzianek. Ponadto będzie istniała możliwość wykupienia pakietu rozszerzonego o nocleg w bazie Zlotu (ok. 40 pakietów).

Wstępny program

20.10.2017 Piątek

 • 10:00 – 23:00 odbiór opasek ID i pakietów uczestnika, kwaterowanie uczestników Zlotu
 • 11:00 – 16:00 Podhalańskie Kołowanie, czyli luźna wycieczka enduro po okolicy
 • 16:00 – 20:00 Nocna jazda, czyli enduro po ciemku
 • 20:00 – 24:00 otwarcie Zlotu, kolacja, ognisko

Foto: Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

21.10.2017 Sobota

 • 06:00 – 09:30 Odbiór opasek ID i pakietów uczestnika, kwaterowanie uczestników Zlotu
 • 08:00 – śniadanie
 • 10:00 – wycieczka enduro
 • 16:00 – obiad
 • 17:00 – odpalamy saunę
 • 19:00 – otwarcie gali Enduro Award 2017 i wręczenie statuetki, ogłoszenie wyniku finansowego akcji na rzecz rodziny potrzebującej
 • 19:30 – kolacja, do oporu impreza integracyjna, ognisko

Foto: Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

Foto: Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

22.10.2017 Niedziela

 • 08:00 – śniadanie
 • 10:00 – wycieczka enduro
 • 15:00 – obiad, ognisko, zakończenie Zlotu

Foto: Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

Foto: Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

Foto: Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

Gdzie się zapisać? Gdzie znaleźć więcej informacji?

Rejestracja na Zlot zostanie odpalona po wakacjach, a o dokładnym terminie wcześniej poinformujemy. Zgłoszenia, nominacje i głosowanie w ramach Enduro Award 2017 oraz wszelkie inne informacje będą ukazywać się na www.rowerowepodhale.eu i na stronie wydarzenia na Facebooku.

Foto: Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

Wspieraj

Wesprzyj wydarzenie i twórz z nami polski świat enduro MTB. Wszystkich informacji na temat możliwości wsparcia IV PZE udzieli Wam Grzesiek: gmozdzynski@rowerowepodhale.eu