Szymon Godziek znów zabłysnął

Szymon Godziek od wielu sezonów utrzymuje się w grupie najzdolniejszych polskich riderów. Slopestyle’owiec z Suszca to specjalista od wysokich lotów i połączenia tricków, od których może zakręcić się w głowie. Wczoraj kolejny raz udowodnił, że swoim stylem wyznacza światowe standardy.

Mogłoby się wydawać, że w tak ekstremalnym sporcie każde sportowe objawienie typu „moje 5 minut” trwa... właśnie 5 minut. W końcu łatwo o poważną kontuzję i ciężko ciągle pokonywać prężną konkurencję. Jednak postawa i forma Szymona udowadnia, że w absolutnym topie można utrzymać się zdecydowanie dłużej. Najświeższym przykładem na poparcie tej odważnej tezy jest występ Polaka podczas wczorajszej odsłony zawodów White Style 2016, które są inauguracją ważnej serii FMB World Tour.

WhiteStyle_2016_Szymon_Godziek_winner.jpg

Szymon Godziek podczas jednej z rotacji. Foto: FMB / Christoph Laue

Zawody kolejny raz rozegrano w Leogangu. Tor imponujących rozmiarów powstał głównie przy wykorzystaniu śniegu. Nie znaczy to jednak, że loty i prędkości były słabe. Ba, wręcz przeciwnie! Pomimo delikatnego, szczypiącego w nos mrozu, na miejscu wręcz wrzało! W tym wielkim rowerowe show pierwsze skrzypce zagrał Szymon Godziek. Zawodnik wspierany m.in. przez marki Dartmoor i Red Bull nie tylko zdominował rywalizację w finale, ale też kolejny raz zapisał się na kartach historii ekstremalnego mtb.

 

Po pierwszym przejeździe prowadziłem, ale po rozpoczęciu drugiego szybko spadłem na czwartą pozycję. Pomyślałem wtedy, że jestem tutaj, żeby wygrać i nic więcej się nie liczy. Pozostali zawodnicy pokazali bardzo wysoki poziom i zmobilizowali mnie do pełnego skupienia. Bardzo cieszę się z tego rezultatu.

~Szymon Godziek

 

Wszystko za sprawą combosa (połączenia tricków), które powaliło na kolana nawet najlepszych dirtowców na świecie. Chodzi o wykonanie rotacji cork 720 i dodanie do niej can-cana. Połączenie jest na tyle skomplikowane, że Szymon wykonał je na rowerze mtb jako pierwszy rider na świecie!

WhiteStyle_2016_Prizegiving_ceremony.jpg

Szymon Godziek na szczycie podium White Style 2016. Foto: FMB / Christoph Laue

Gratulujemy Godźkowi doskonałego rozpoczęcia sezonu i wielkiego sukcesu. Trzymamy też kciuki, żeby cały sezon wyglądał podobnie.

Wyniki zawodów White Style 2016:

Wyniki zawodów White Style 2016. Foto: FMB

Wyniki zawodów White Style 2016. Foto: FMB