Start sezonu FMB w Leogangu

To już oficjalna tradycja, że każdą ramówkę FMB World Tour rozpoczynają zmagania White Style, które organizowane są w austriackim Leogangu. Sezon 2017 kolejny raz potwierdzi tę regułę i już 27 stycznia 20 najlepszych riderów z branży slopestyle pojawi się na śnieżnych hopach znanego bike-parku.

whitestyle_2016_balloon_shooting_diego_caversazi_photo_christoph_laue_01

Zawody White Style są tak szalone, jak wizja na to zdjęcie. Foto: Christoph Laue

Jak wspomnieliśmy - show rozpocznie się 27 stycznia w Leogangu i jak dotychczasowa tradycja nakazuje – odbędzie się na śnieżnych przeszkodach. Co prawda zdarzało się już w historii White Style, że impreza musiała być przesuwana z braku białego materiału budulcowego, jednak mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja odbędzie się bez takich przeszkód. A będzie to już 11 odsłona zawodów slopestyle’owych rozgrywanych na śniegu.

whitestyle_2016_action_shot_bernd_winkler_photo_christoph_laue_01

Latanie na śnieżnych hopach to bardzo trudne zadanie. Christoph Laue

Szymon Godziek po raz trzeci?

Do udziału w rywalizacji zostanie zaproszonych 20 riderów, którzy po trzymiesięcznej przerwie od walki o punkty „generalki” FMB World Tour zaprezentują swoje najlepsze sztuczki. Na przygotowanie do zawodów White Style w Leogangu mają parę tygodni zimowego off-sezonu. Jednym z uczestników tego śnieżnego eventu najprawdopodobniej będzie Szymon Godziek – najpopularniejszy reprezentant polskiej szkoły slopestyle’u. Po obejrzeniu dokumentu „Power of mind” występ Szamana jest jeszcze ciekawszy. Mamy nadzieję, że ciężkie przygotowania do sezonu 2016 i 17, kilka trudnych lekcji i zbudowanie mentalnej siły sprawią, że Polak już trzeci raz stanie na szczycie podium tej prestiżowej imprezy rowerowej.

whitestyle_2016_prizegiving_portrait_szymon_godziek_photo_christoph_laue_01

Szymon Godziek wygrywał White Style już dwa razy. Foto: Christoph Laue

Więcej na temat zawodów White Style i pozostałych eventów z ramówki FMB World Tour przeczytacie u nas w najbliższej przyszłości. Tymczasem spójrzcie na filmową relację tego, co w ubiegłym roku działo się podczas 10-tej odsłony imprezy.