Sławek Łukasik potrafi

Sławek Łukasik to najbardziej utytułowany i bez wątpienia najzdolniejszy polski downhillowiec. Jeszcze nie tak dawno swoje pierwsze kroki (lub skoki) stawiał na sztywniaku w krakowskim Trupim Lesie. Dziś możemy go oglądać na relacjach z Pucharu Świata UCI jako fabrycznego ridera firmy NS Bikes.

IMG_7508

Sławek Łukasik - portret. Foto: mtb.pl

Wywiad ze Sławkiem przeprowadziliśmy już w styczniu, chcąc dowiedzieć się, jakie są jego plany na sezon 2016, ale wstrzymywaliśmy się z jego publikacją do startu projektu crowdfundingowego - Polak Potrafi. Projekt właśnie wystartował, a celem Sławka jest zebranie funduszy na przygotowanie do startu w Mistrzostwach Świata, które odbędą się we wrześniu we włoskim Val di Sole. Ciekawostką jest możliwość wsparcia w postaci kupna roweru Sławka za kwotę 20.000 pln - pytanie tylko czy będzie miał na czym wystartować sic! Kto nie chce pozbawiać Sławka sprzętu, może go nawet wesprzeć symboliczną złotówką! Do końca projektu zostało jeszcze 38 dni!

Gorąco zchęcamy do wsparcia tego młodego, utalentowanego sportowca na Polak Potrafi - Ekipa LukaSICK'a.

Tymczasem posłuchajcie, co ma do powiedzenia Sławek o swojej pasji do downhillu, zeszłorocznym pechowym starcie w Lenzerheide oraz jego poglądach na temat enduro. Zapraszamy na 5 minut ze Sławkiem Łukasikiem (NS Bikes/Fro Pro)!