Poznaj rewolucjonistę – Marin Wolf Ridge

Marin Bikes to amerykańska marka, która powstała w Kalifornii ponad 30 lat temu. W trakcie tego czasu „Jankesi” zdążyli wyrobić swojej firmie niemałą renomę. I choć przez kilka ostatnich sezonów Marin Bikes stał w cieniu agresywnie rozwijających się konkurentów, to wkrótce wszystko może się zmienić. Premiera roweru Wolf Ridge i zawieszenia R3act RSS ma być kluczem do sukcesu.

Rower Marin Wolf Ridge PRO.

Rower Marine Wolf Ridge PRO.

Witam, jestem Wolf Ridge

Marin Wolf Ridge to enduro z prawdziwego zdarzenia, które powiela najnowsze trendy: między innymi skok 160 mm i 29-calowe koła. Zatem co ma sprawić, że ten rower rozkocha w sobie rzeszę riderów i riderek? Kluczem ma być zawieszenie R3act Rear Suspension System, którego twórcą jest Drael Voss.

Zawieszenie R3act Rear Suspension System.

We fragmencie rury tylnego trójkąta ukryty jest tłok.

Zawieszenie R3act Rear Suspension System.

Na czym polega cały niuans tego patentu? Praca zawieszenia opiera się na działaniu dwóch damperów – jeden umieszczony w klasycznym miejscu, drugi zabudowany i umieszczony nad mufą suportu. Podczas ugięcia zawieszenia jeden z damperów jest ściskany, a drugi rozciągany. Pozwala to równoważyć różne siły, które negatywnie wpływają na pracę zawieszenia podczas pedałowania. Tzw. „działanie teleskopowe” systemu pozwala na ustawienie mniejszego sagu (20-25%) bez utwardzania zawieszenia. Co więcej - zawieszenie nie wymaga dużego tłumienia, bo jego kinematyka sprawia, że koło bardzo dobrze trzyma się podłoża i przeszkód. Wizualizację pracy systemu R3act znajdziecie poniżej.

 

Biogeometria by Marin Bikes

Geometria modelu Wolf Ridge została stworzona w oparciu o konkretne badania biometryki potencjalnych riderów. Ważnym czynnikiem był także fakt, że praca zawieszenia wymagała przesunięcia środka ciężkości bliżej punktu centralnego bazy kół. Dokładne parametry geometrii ramy znajdziecie poniżej.

Marin Bikes Wolf Ridge - geometria.

Wersje Wolf Ridge

Nowy rower Marin Bikes wystąpi w dwóch wersjach wyposażeniowych. Szkielety - ramy - będą identyczne pod względem technicznym (materiały i geometria). Odmienne będzie natomiast wyposażenie, włącznie z zawieszeniem. I to właśnie ten fakt przyczyni się do różnicy w cenach. A propos - droższa wersja to wydatek rzędu 8599 $, natomiast za "tańszy" model przyjdzie zapłacić 6799 $. No cóż, za innowacyjność i futuryzm zawsze trzeba zapłacić nieco więcej.

Marin Bikes Wolf Ridge Pro

Marin Bikes Wolf Ridge Pro.

Marin Bikes Wolf Ridge Pro - osprzęt i cena.

Marin Bikes Wolf Ridge 9

Marin Bikes Wolf Ridge 9.

Marin Bikes Wolf Ridge 9 - osprzęt i cena.