Nowatorskie ubezpieczenie roweru od Avivy

Użytkowników rowerów jest co najmniej tyle co użytkowników aut. Co ciekawe, przez ubezpieczalnie nasz pojazd nie jest traktowany na równi z innymi i ciężko znaleźć dobre ubezpieczenie, które chroni ridera i jego sprzęt.

Aviva wprowadziła nowatorskie ubezpieczenie „Koło za kołem” z myślą o posiadaczach nowych rowerów. W ramach pilotażu firma planuje ubezpieczyć przez internet tysiąc rowerów – i ich właścicieli.

Ubezpieczeniem może zostać objęty każdy nowy rower, kupiony w ciągu ostatnich 6 miesięcy, 
o wartości maksymalnie 5 000 zł.

Polisa „Koło za kołem” obejmuje 4 elementy:

„rowerowe casco”, czyli kradzież lub uszkodzenie roweru – do 100% wartości rynkowej roweru

następstwa nieszczęśliwego wypadku – do 20 000 zł w razie nieszczęśliwego wypadku lub uszczerbku na zdrowiu właściciela roweru

odpowiedzialność cywilną – do 20 000 zł na pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim podczas jazdy rowerem

pakiet assistance – Pomoc Rowerowa 24 h – naprawa na miejscu lub transport do najbliższego warsztatu lub miejsca zamieszkania.

Ubezpieczenie można szybko i wygodnie kupić przez internet, opłacając składkę kartą płatniczą lub przelewem. Składka zależy od wartości roweru i wynosi od 100 do 170 zł rocznie.

- Kupujemy coraz więcej coraz lepszych rowerów i jeździmy nimi rekreacyjnie, do pracy, na zakupy, do znajomych. Mamy świadomość, że podczas jazdy możemy ulec kontuzji lub wyrządzić komuś nieumyślnie szkodę a nasz rower pozostawiony w miejscu publicznym może zostać skradziony. Proponujemy więc pierwsze w Polsce ubezpieczenie, obejmujące casco roweru, wraz z ochroną bezpieczeństwa właściciela. W ramach pilotażu chcemy zawrzeć tysiąc umów. Potem ocenimy, czy nasz produkt odpowiada na potrzeby klientów i zdecydujemy o stałej ofercie dla miłośników rowerów – mówi Małgorzata Skibińska, dyrektor działu rozwoju produktów majątkowych i underwritingu indywidualnego w Avivie.

Pozostawienie roweru bez opieki, może zafundować nam niemiłą niespodziankę. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu! Foto: mtb.pl