Nowy team Schurtera i Rissveds

O tej dwójce od dawna jest głośno. I nie chodzi jedynie o ich rewelacyjny występ podczas zeszłorocznych Igrzysk w Rio oraz złote medale, które przywieźli z kraju kawy i samby. Schurter i Rissveds od dłuższego czasu są w doskonałej formie i rozdają karty w swoich kategoriach. W sezonie 2017 ta dwójka będzie reprezentować barwy nowego zespołu Scott-Sram MTB Racing Team.

Nino i Jenny. Foto: Christophe Margot / Scott-SRAM MTB XC Race Team

Scott-Sram MTB Racing Team to nowy twór związany z międzynarodowym teamem marki Scott Sports. Ekipa powstała niedawno, ale już wiadomo, będzie działać przynajmniej przez najbliższe 4 lata. Jak nie trudno zgadnąć czołowymi sponsorami ekipy będzie szwajcarska marka rowerowa oraz gigant zza Wielkiej Wody.

Team prawie w komplecie. Foto: Christophe Margot / Scott-SRAM MTB XC Race Team

Do Nino Schurtera i Jenny Rissveds dołączyli: Matthias Stirnemann (5 w rankigu UCI), który będzie startował nie tylko w zawodach XC, ale także kultowym Cape Epic – u boku Schurtera rzecz jasna, oraz Andri Frischknecht i Michiel van der Heijden. Ekipę uzpełni przełajowiec Marcel Wildhaber.

Obecnie ekipa przebywa na pierwszym obozie szkoleniowym, który odbywa się w słonecznej Toskanii. Przed zawodnikami nie tylko ciężka praca nad formą, ale również konfiguracja rowerowych setupów. W końcu oficjalny sezon zbliża się wielkimi krokami!

Trwa pierwsze zgrupowanie w Toskanii. Foto: Christophe Margot / Scott-SRAM MTB XC Race Team