Absa Cape Epic 2018 na horyzoncie

Legendarna etapówka wkrótce wystartuje w RPA. Będzie to 14-ta edycja wyścigu, który stanowi nie lada wyzwanie. Udział w tegorocznej rywalizacji potwierdziło już wiele znanych duetów, w tym m.in. Jose Anonio Hermida i Joaquim "Purito" Rodriguez. Na uczestników Absa Cape Epic 2018 czeka w RPA 658-km trasa i 13 530 m przewyższenia.

Tegoroczna edycja wyścigu Absa Cape Epic będzie 14-tą w historii. Foto: Nick Muzik

Rowerowe manto i łamanie tradycji Cape Epic

Prolog wyścigu Cape Epic 2018 odbędzie się na znanej i unikalnej Górze Stołowej (okolice Kapsztadu), którą uczestnicy poprzednich edycji dobrze znają. Następnie rozpędzony peleton zawita do Robertson, Worcester, Wellington. Wyścig zakończy się metą w Val de Vie Estate, w Paarl-Franschoek Valley.

W tym roku totalna długość wyścigu Absa Cape Epic wyniesie 658 kilometrów i 13 530 metrów przewyższenia. Z tym dystansem grupa uczestników będzie musiała sobie poradzić w 8 dni... Co ciekawe - organizatorzy zapowiedzieli, że tegoroczna edycja złamie pewną tradycję i ostatni z odcinków wyścigu nie będzie łatwy... Etap z Wellington do Val de Vie będzie miał długość 79 kilometrów i 2000 metrów przewyższenia. Nie zabraknie więc emocji i zaciętej walki do samego końca wyścigu. A stawka, o którą będzie toczyć się bój, jest niemała...

Co warto wiedzieć o Absa Cape Epic 2018?

Rywalizacja w Absa Cape Epic 2018 rozpocznie się 18 marca i potrwa do 25 marca. Konkurencje odbędą się w kilku kategoriach, jednak największe emocje budzi walka elity. W jej szeregach zobaczymy gwiazdy mtb największego światowego formatu. Na liście startowej Absa Cape Epic 2018 nie brakuje takich nazwiska jak: Nino Schurter, Jaroslav Kulhavy, Matthias Stirnemann, Jose Anonio Hermida i Joaquim "Purito" Rodriguez czy Karl Platt. Zacięta walka na etapach Absa Cape Epic 2018 będzie transmitowana na żywo (więcej detali na stronie wyścigu Absa Cape Epic 2018).

Na uczestników wyścigu czeka 658-km trasa i 13 530 m przewyższeniaFoto: Greg Beadle

Przegląd etapów Absa Cape Epic 2018

Zobacz relację video z Absa Cape Epic 2017!