Nowy RockShox Pike

Pike to jeden z bardziej znanych widelców RockShox'a. Druga generacja Pike'a (z tłumikiemCharger) miała premierę w 2013 i ruchem tym RockShox postawił bardzo wysoką poprzeczkę konkurencji. Minęły 4 lata i RockShox pokazuje kolejne wcielenie Pike'a. Co się zmieniło? Praktycznie wszystko!

TŁUMIK CHARGER 2 

Charger, który był bardzo dobrym damperem, teraz ma być jeszcze lepszy! Nowy tłumik Charger 2 zapewni większy zakres regulacji wolnej kompresji w trybie otwartym (OPEN) oraz  zwiększenie tłumienia kompresji trybie do pedałowania (PEDAL). Dodatkowo tryb blokowania widelca (FIRM) został zmodyfikowany i będzie oferował jeszcze lepszą blokadę  przed uginaniem się. Dodatkowo widelce będą miały opcję OneLoc co umożliwi blokowanie całego zawieszenia (przód i tył) za pomocą jednego przycisku Oczywiście będzie to możliwe jedynie w połączeniu z damperami RockShox'a Deluxe, Super Deluxe Remote.

DEBONAIR

DebonAir to nic innego jak powiększona negatywna komora powietrzna, zapewniająca płynniejszą pracę i lepsze wybieranie nawet najmniejszych nierówności. Do tej pory RockShox stosował to rozwiązanie tylko w tylnych damperach, ale teraz znajdziemy DebonAir'a rownież w przedniej amortyzacji.
DebonAir ma znacząco poprawić czułość widelca w pierwszej fazie skoku nie wpływając negatywnie na pracę. Innymi słowy widelec będzie bardzo czuły, ale nie będzie się zapadał.
W rozwiązanie to zaopatrzony będzie nie tylko Pike, ale też Lyrik, Revelation i Yari.

Nowy pike zmieni się rownież wizualnie. Inny kształt dolnych lag, pomieści nawet oponę 2.8, a dodatkowo na całej konstrukcji inżynierowie RockShox'a urwali 150gram!

Co się nie zmieniło to skok amortyzatorów. Wersja 27.5 będzie miała skok 160mm, a wersja 29 - 140mm.