Nikon wchodzi do ekstremalnej ligi

Wszystko wskazuje na to, że sezon 2016 przyniesie nam kolejną lawinę nowinek i przełomowych wynalazków. Pierwszym z nich może być najnowsze dziecko znanej marki Nikon – kamera akcji, którą wyposażono w szereg funkcji, które mogą zagrozić monopolowi GoPro. Poznajcie model Key Mission 360.

Kamera Nikon Key Mission 360 - nowość. Foto: Nikon

Kamera Nikon Key Mission 360 - nowość. Foto: Nikon

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2016 znana japońska marka zaprezentowała swój najnowszy projekt. Mowa o tzw. kamerze akcji, której nie straszna woda, wiatr, upadki z wysokości, wstrząsy i ekstremalne warunki pracy. Key Mission 360, bo tak nazywa się opisywana kamera, posiada wszystkie niezbędne funkcje, by wkrótce stać się hiciorem i zdetronizować GoPro. Pewnie jesteście ciekawi, co miałoby sprawić, że nowy gracz z takim impetem powali giganta. To proste – kamera stworzona przez speców Nikona nie tylko wytrzyma realizację (zarówno udaną, jak i tę mniej pomyślną) ekstremalnego pomysłu, ale również pozwoli nagrać ją w trybie 360 stopni i w jakości 4K. Słowem – Nikon Key Mission 360 to zlepek wszystkich najlepszych funkcji, jakie na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiały się w tym segmencie kamer akcji.

Kamera Nikon Key Mission 360 - nowość. Foto: Nikon

Kamera Nikon Key Mission 360 - nowość. Foto: Nikon

Warto zaznaczyć też, że kamera jest niewielka i prezentuje się bardzo elegancko. Bez problemu uniesie ją dron. Nie sprawi tez problemu, gdy umieścimy ją na lekkim kasku enduro-all mountain. W sumie… patrząc na nią można stwierdzić, że aż żal byłoby ją zrzucić ze skały, albo zanurzyć na sporą głębokość. Póki co Nikon zaprezentował tylko wygląd i właściwości swojego najnowszego cacuszka. Wkrótce ma zostać opublikowany cennik. Do tego czasu możemy/musimy (niewłaściwe skreślić) zadowolić się filmikiem promującym kamerę Key Mission 360. To co? Zapraszamy na seans.


Zdjęcia: