Kwietniowe Cyklo Warsztaty w Tatrach

Panie, Panowie – możliwe, że pogoda za oknem jeszcze nie budzi pokładów optymizmu, jednak najwyższa pora zacząć planowanie wiosennych wypadów na rower. A jeśli chcielibyście połączyć przyjemne z pożytecznym, to fajną okazją będą III Podhalańskie Cyklo Warsztaty, na których nie tylko pojeździcie, ale też popracujecie nad techniką, zwiększycie wiedzę oraz poznacie ludzi z tą samą rowerową zajawką.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Rowerowe Podhale. Tegoroczna edycja będzie już 3-cią odsłoną imprezy o nazwie Podhalańskie Cyklo Warsztaty. Także i tym razem ten rowerowy piknik odbędzie się w Kościelisku już pod koniec kwietnia (21-23 kwietnia 2017). W ramówce imprezy są między innymi: szkolenia z techniki jazdy prowadzone przez instruktorów z Fundacji POMBA i Stowarzyszenia Rowerowe Podhale, szkolenia z Mistrzem Polski Enduro Mariuszem Bryją, wycieczki rowerowe, wykłady i prezentacje z zakresu turystyki i mechaniki rowerowej, fizjoterapii sportowej oraz działalności organizacji rowerowych będą kwintesencją tego wydarzenia. A wszystko to zostanie nasączone nutą integracji – nie zabraknie ciepłego ogniska, gorących tańców… wolnych i szybkich czy też grzania w saunie.

Bazą warsztatów będzie tradycyjnie MTB Hostel, czyli ekologicznie czysta chatka położona w bliskim sąsiedztwie Tatrzańskiego PN, stanowiąca schronienie dla aktywnie wypoczywających. Więcej informacji na temat tej bazy noclegowej znajdziecie na stronie.

ZAPISY RUSZĄ Z POCZĄTKIEM MARCA. POINFORMUJEMY O TYM FAKCIE NA STRONIE WYDARZENIA FB.

Program

21.04.2017 Piątek

 • 15:00 – 23:00 Kwaterowanie uczestników warsztatów, potwierdzenie obecności
 • 20:00 – 21:00 Rozpoczęcie warsztatów, komunikat organizacyjny, kolacja / ognisko

22.04.2017 Sobota

 • 6:00 – 8:30 Kwaterowanie uczestników warsztatów, potwierdzenie obecności
 • 7:30 – 8:30 Śniadanie wydawane w bazie MTB Hostel
 • 9:00 – 14:00 Szkolenie techniki jazdy - Grupa I szkolenie podstawowe, Grupa II szkolenie średnio zaawansowane, Grupa III szkolenie zaawansowane, Grupa IV szkolenie z Mariuszem Bryją / Wycieczka enduro z przewodnikiem dla pozostałych uczestników
 • 15:00 Obiad (obiad będzie wydawany w bazie Warsztatów)
 • 17:00 – 19:30 Blok prezentacji i wykładów
 • 20:00 Ognisko - kolacja, dyskoteka i relaks w saunie

23.04.2017 Niedziela

 • 7:30 – 8:30 Śniadanie wydawane w bazie MTB Hostel
 • 09:00 – 14:00 Szkolenie techniki jazdy - Grupa V szkolenie podstawowe, Grupa VI szkolenie średnio zaawansowane, Grupa VII szkolenie zaawansowane, Grupa VIII szkolenie z Mariuszem Bryją / Wycieczka enduro z przewodnikiem dla pozostałych uczestników
 • 15:00 Obiad / ognisko i zakończenie warsztatów

Co w ramach imprezy?

Podstawowe szkolenie techniki jazdy

Niezależnie od tego czy kupiłeś rower górski miesiąc temu, czy w ciągu ostatnich 20 lat zjeździłeś większość pasm górskich Europy, to jest to szkolenie właśnie dla Ciebie. Osoby początkujące poznają na nim podstawy techniki jazdy umożliwiające im płynne i komfortowe przejście do jazdy w terenie. Natomiast starzy wyjadacze wracają do ćwiczenia podstaw, aby zwalczyć utrwalone przez lata błędne nawyki. Oczywiście wszystko to pod czujnym okiem instruktorów z Kuźni MTB.

Średnio zaawansowane szkolenie z techniki jazdy Enduro

Szkolenie średnio zaawansowane enduro poświęcone jest jeździe po naturalnych górskich szlakach. Na szkoleniu ćwiczymy pokonywanie sekcji technicznych po dużych kamieniach oraz korzeniach, pokonywanie progów zarówno na zjazdach i podjazdach, wybieranie najlepszej linii przejazdu oraz pierwsze małe skoki z naturalnych przeszkód. Wszystko po to aby nabrać pewności siebie i poczuć się bezpiecznie nawet na wymagających górskich trasach. Poziom trudności trasy pod względem technicznym odpowiada najtrudniejszym górskim maratonom. Pod względem kondycyjnym jest dużo łatwiej. Szkolenie poprowadzi Fundacja POMBA. Warunkiem uczestnictwa jest odbycie szkolenia podstawowego, czyli decydując się na to szkolenie powinieneś wcześniej zaliczyć szkolenie podstawowe oraz posiadać umiejętności i wiedzę zdobytą na tego typu szkoleniu.

Zaawansowane szkolenie z techniki jazdy Enduro

Jeśli chcesz się przygotować pod najtrudniejsze górskie wycieczki lub zawody enduro to jest to zdecydowanie szkolenie dla Ciebie. Na tym szkoleniu skupiamy się na jeździe w wymagającym terenie. Poziom trudności trasy odpowiada zawodom enduro. Podczas tych szkoleń uczymy pokonywać najtrudniejsze sekcje po wielkich korzeniach i kamieniach, ucząc świadomie wybierać linię przejazdu pod swój styl jazdy. Nie brakuje również skoków, jednak już nie na usypanych hopach, ale z wykorzystaniem naturalnych przeszkód terenowych. W szkoleniu zaawansowanym można brać udział już po ukończeniu szkoleń podstawowych/średnio zaawansowanych. Szczególnie jeśli czujesz się bardzo pewnie z wszystkimi zagadnieniami poruszanymi podczas szkoleń podstawowych. Jednak w większości przypadków dużo lepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze ukończenie szkoleń średnio zaawansowanych. Szkolenie zaawansowane również zostaną poprowadzone przez instruktorów z Fundacji POMBA.

Szkolenie z Mariuszem Bryją

Chcesz się dowiedzieć jak Mistrz Polski Enduro pokonuje trasę? Chcesz się nauczyć czytania trasy i tajników szybkiego jej pokonywania? Weź zatem udział  w szkoleniu prowadzonym przez Mariusza. Szkolenie dedykowane jest dla osób bardzo dobrze czujących się na trudnych trasach, którym zaawansowane techniki jazdy nie są obce.

Wykłady i prezentacje

Podczas wykładów i prelekcji posłuchacie jak zaplanować trasę górską z elementami eksploracji i o czym pamiętać jadąc w nieznane. Zostaną również przedstawione podstawowe czynności serwisowe roweru oraz dowiecie się jak kontrolować zużycie poszczególnych części. Dowiecie się także jak zachować się w razie wypadku i jak udzielić podstawowej pomocy przedmedycznej. Nie zabraknie również tematów związanych z treningami i przygotowaniem kondycyjnym oraz ciekawych opowieści o konstruowaniu rowerów.

Co będzie zawierało wpisowe

W ramach wpisowego, w pakiecie standardowym bez noclegu, znajdzie się (dostępne na terenie bazy Cyklo Warsztatów): wybrane szkolenie praktyczne z techniki jazdy, certyfikat uczestnictwa w szkoleniach III PCW, ekologiczna torba rowerowa na zakupy, szkolenia teoretyczne w ramach prezentacji i wykładów, wyżywienie na piątkowej kolacji / ognisku; śniadanie, obiad i kolacja w sobotę; śniadanie i obiad / ognisko w niedzielę; możliwość przechowania sprzętu rowerowego w strzeżonym depozycie, uczestnictwo w imprezie integracyjnej, seanse w saunie oraz przewodnictwo lokalnych rowerzystów podczas trwania wycieczek enduro. Ponadto będzie istniała możliwość wykupu pakietu rozszerzonego o noclegi 21/22/23 IV w MTB Hostelu lub Willi Aniołówka. Informujemy również, że nie będzie możliwości zakupu pakietu "na miejscu".

Rowerowe testy

Nasi sponsorzy rowerowi udostępnią mnóstwo sprzętu do testowania! Dzięki tej opcji będziecie mogli pojeździć w terenie na rowerach przeróżnych producentów i sprawdzić jak sprawują się ich produkty.

 

Chcesz wesprzeć wydarzenie lub być jednym z wystawców? Napisz: gmozdzynski@rowerowepodhale.eu