Kellys 2018 – smaczki nowej kolekcji

Kellys Bicycles to jedna z europejskich firm rowerowych, która może pochwalić się dużą dynamiką rozwoju. W trakcie ostatnich sezonów cała rzesza pracowników: od projektantów, przez inżynierów i kończąc na teamowych zawodnikach dołożyła wszelkich starań, by nie tylko dogonić światowe standardy, ale dołączyć do grona rowerowej awangardy, która je wyznacza. Oto fragmenty kolekcji 2018, które potwierdzają, że Kellys to firma, nad której produktami warto się pochylić.

Zawieszenie Think link

Od pewnego czasu wiadome było, że coś jest na rzeczy. Pierwsze "spy-shoty" nowej wersji zjazdowego Noida tylko potwierdziły przypuszczenia. Kellys opracował zawieszenie totalnie odseparowane od wpływu hamowania i pedałowania. Zapomnijmy więc o efekcie "kopania" czy wydłużającej się linii łańcucha. Pomyślmy o sztywności, niezawodności i płynnej pracy.

Zawieszenie Think link. Foto: Kellys Bicycles

Zawieszenie Think link. Foto: Kellys Bicycles

Nowy Noid i nowy Swag

Dwa bardzo popularne modele Kellysa otrzymały nowe wcielenia. Zjazdowy Noid i Swag znany w gronie endurowców zyskały wyżej opisane zawieszenie, nową linię ramy i setupy osprzętu. Charakterystyczne pozostały jedynie akcenty kolorystyczne w malowaniu ram. Trzeba przyznać, że rowery prezentują się bardzo okazale. Polecamy też zaglądnąć w specyfikacje rowerów, bo będąc nawet bardzo krytycznym, ciężko do czegokolwiek się przyczepić - słowem: rowery poskładano z głową!

Jedna z wersji modelu Swag. Foto: Kellys Bicycles

Zjazdowy model Noid. Foto: Kellys Bicycles

Slanger - trendi ścieżkowiec

Kolejną gwiazdką kolekcji 2018 jest nowy ścieżkowiec, który stanowi odpowiedź na najbardziej popularne trendy ostatnich lat. Skok 140mm, koła zarówno 650b+ jak i 29 cali - a to wszystko w 3 setupach osprzętu. Są tu jacyś all-mountainowcy? Pewnie będziecie zainteresowani.

Slanger to kolejna nowość w gamie Kellysa. Foto: Kellys Bicycles

Gravelowy SOOT

Kolejnym hitem jest przełajówka SOOT. Jej szkieletem będzie aluminiowa rama, która zostanie doposażona w karbonowy widelec, pancerne komponenty, mocne hamulce tarczowe i kokpit odpowiadający najnowszym trendom. Dodatkowo rama i widelec została wyposażona w sztywne osie, które zwiększają wytrzymałość konstrukcji.

Kokpit gravelowego SOOT'a. Foto: Kellys Bicycles

Theon z wysokim napięciem

I wisienka na torcie (albo jak kto woli - truskawka ;)), czyli elektryczne enduro ze skokiem 160mm. Za wspomaganie napędu będzie odpowiedzialny system Steps E8000 z baterią 504Wh. Dodatkowo rower będzie wyposażony w napęd Shimano Di2. Poza tym rower zostanie wyposażony we wszystkie komponenty charakterystyczne dla tego typu roweru: myk-myk KS, szeroki kokpit i mocne, 4-tłoczkowe hamulce.

W ofercie nie mogło zabraknąć endurowego e-bike'a. Foto: Kellys Bicycles