Jakim rowerem będzie Jeffsy?

YT Industries to marka, która od początku swojego istnienia nieźle mieszała w rowerowym kociołku. Direct Selling i pomijanie sieci dystrybucji, świetne rowery z topowym wyposażeniem i ceny, które kosiły konkurencję. Czy to wystarczy, żeby zdobyć atencję na kolejny sezon? Niekoniecznie, ale Niemcy znaleźli już nowy patent.

jeffsy

Od kilku dni w sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat akcji „I hate Jeffsy”. Początkowo były to zdjęcia kobiet z kartką, na której wypisany był hashtag akcji. Chwilę potem pojawiła się opozycja, czyli uśmiechnięci mężczyźni, którzy hashtagowali, że kochają Jeffsy. Trochę szowinistyczne, prawda? Wracając do istoty sprawy – czy Jeffsy to atrakcyjna sąsiadka z piętra niżej, a może bezpruderyjna przełożona z biura? Fanatycy kina dla dorosłych mogliby pójść tym tropem i rozwinąć fabułę – w końcu ksywka całkiem wdzięczna. My jednak zostaniemy przy rowerach…

Wczoraj udało nam się trafić na film, który obrazował akcję związaną z Jeffsy. Znajdziecie go poniżej. W trakcie nagrania poznacie piękną, ale i mocno poirytowaną bohaterkę oraz jej partnera, który po prostu szaleje za Jeffsy.

Okej, no to teraz pora podywagować. O co kaman? Pewne jest, że chodzi o rower, a raczej premierę czegoś totalnie nowego. Ale czego? Czy to gruba akcja związana z przejęciem Aarona Gwina? W sumie miałoby to sens, bo od początku tego transferu fani zjazdu zastanawiają się, jak Gwin poradzi sobie na obecnej zjazdówce YT Industries Tues, która słynie z mocno progresywnego zawieszenia. Czyli czekamy na nową, totalnie wypasioną stricte zjazdówkę? Możliwe…

Jest też inna opcja – bardziej modna, a co za tym idzie dochodowa. Mianowicie? Enduro i allmountain. W ofercie niemieckiej marki jest co prawda Capra, która stała się flagowym rowerem enduro. Jednak najnowsze trendy przepychają ten segment na większe, 29-calowe koła. Czy Jeffsy będzie więc rywalem Evila The Followinga, który niedawno wstrząsnął światem dh i enduro? To jest nasz typ.

First Look YT Capra CF 10

Czy Capra doczeka się rodzeństwa na większych kołach? Foto: mtb.pl

Żeby nie było tak łatwo warto jeszcze zaznaczyć, że w ofercie YT Industries nie ma żadnego sensownego hardtaila do ostrzejszej jazdy. Jest tylko dirtówka, ale co z nowofalowym puryzmem i stalowymi ramami do mocnego katowania? Może Jeffsy będzie właśnie takim rowerem? Widelec w okolicach 150-160mm, dopieszczona rama i topowe komponenty.

A może Fatbike? Nieeeeeeeeeee!

Która z opcji jest strzałem w dziesiątkę (o ile w ogóle)? O tym przekonamy się już 7 kwietnia, bo właśnie wtedy ekipa YT Industries wyjawi więcej informacji.