Niemieckie potyczki – mamy remis

Bez owijania w bawełnę – duet Canyon & YT Industries zrobił w ostatnich latach prawdziwą rewolucję. I nie chodzi jedynie o bezpośredni model sprzedaży, czy wypasione rowery w atrakcyjnych cenach. Kawał dobrej roboty odstawili także marketingowcy.

jeffsy

W kampanii YT Industries pokazano dwie osoby i dwa nastawienia wobec Jeffsy'ego

Ostatnie tygodnie naszpikowane były wieloma ciekawymi informacjami. W końcu sezon ruszył na dobre, a razem z nim m.in. serie prestiżowych wyścigów. Ale to nie tylko one spędzały nam sen z powiek. Wielu fanów MTB walczyło z niezłą zagwozdką, jaką zafundowały im niemieckie firmy. Zarówno Canyon jak YT Industries zapowiedziały prezentację swoich najnowszych rowerów na początek kwietnia. Co więcej - zapomnijcie o ciszy w mediach. Marki skrupulatnie i zdawkowo serwowały podsycające ciekawość informacje i "przecieki". Nie było łatwo ominąć ten temat obojętnie, bo teorii i domysłów powstały dziesiątki...

Canyon Sender

Jeden z detali modelu Sender.

Na szczęście dzisiaj wiemy już dokładnie, jak wyglądają nowe maszyny niemieckich firm. Poniżej znajdziecie ich charakterystykę. I co tu dużo pisać? Ogłaszamy remis! Zarówno zjazdówka Canyon Sender jak i ściezkowiec YT Industries Jeffsy są intrygujące. Zobaczcie sami!

Poznaj Canyona Sendera

Canyon Sender

Rama Canyon Sender w pełnej okazałości

Sender to długo wyczekiwana zjazdówka, w której proces Ride&Design wciągniętych było wielu znanych riderów – w tym Fabien Barel. Rower to rasowa zjazdówka z nowoczesną geometrią. Przedni trójkąt wytworzono z karbonu, natomiast linki zawieszenia i tylny trójkąt z lekkiego stopu 6066 T6.

Canyon Sender

Sender posiada 4-zawiasowe zawieszenie wzorowane na mx.

Czterozawiasowe zawieszenie posiada trójstopniową charakterystykę pracy (od liniowego początku skoku do progresji pod jego koniec) i zaprojektowano je bazując na patentach ze świata MX. Rower posiada kilka designerskich smaczków jak np. aerodynamiczną rurę podsiodłową (więcej w galerii poniżej).

Canyon Sender

Jeden z najciekawszych elementów ramy Canyon Sender.

Zjazdówka Canyona wystąpi w trzech wersjach osprzętu, najlżejsza będzie ważyć 16,2 kg. Ceny rozpoczynają się od 16 599 pln

Więcej o Senderze na stronie Canyona – klik.

A

A oto YT Industries Jeffsy

3

YT Industries Jeffsy w pełnej okazałości.

Marketingowcy YT Industries powinni dostać nagrodę. Akcja z pt. #WHOISJEFFSY? została przeprowadzona wzorcowo. Riderzy długo zastanawiali się, o jaki rower może chodzić. Także i my daliśmy się wciągnąć w te gierki i pokusiliśmy się o pewne spekulacje. I co? Prawie trafiliśmy...

1

Jeffsy wystapi w wielu konfiguracjach osprzętowych i cenowych.

Jeffsy to ścieżkowiec, który turla się na kołach 29 cali, wyposażony jest w bezkompromisowy osprzęt, a zawieszenie generuje skok w granicach 140mm. Ot taki rower do wszystkiego – a szczególnie do turystyki górskiej, lekkiego enduro i krążenia po lokalnych pagórkach, single trackach. Co ciekawe YT Industries zadbało o szeroki wachlarz opcji roweru – można wyrwać ciekawą wersję typu basic za lekko ponad 8 tysięcy pln, albo rasową piękność… za nieco więcej. No ale co począć – piękno musi kosztować.

 

Więcej o Jeffsym na stronie YT Industries.