Bontrager Flash Charger – Pogromca tubeless’ów

Opony tubeless stały się standardem w rowerach. To niezaprzeczalny fakt. Jednak jest z nimi pewien problem - po założeniu trudno napompować taką oponę, bo powietrze ucieka przez szczelinę między rantem obręczy a oponą.

Potrzebny jest tzw. "strzał", aby opona "wskoczyła" na obręcz. Najlepiej nadaje się do tego kompresor, ale mało który rowerzysta dysponuje czymś takim w swoim warsztacie, nie mówiąc już o wożeniu go ze sobą na wyjazdy w góry!

Bontrager TLR Flash Charger przychodzi z pomocą posiadaczom opon typu tubeless. Foto:mtb.pl

Przenośny kompresor
Bontrager TLR Flash Charger to idealne rozwiązanie dla posiadaczy opon bezdętkowych. W prosty sposób pozwala na doładowanie opony powietrznym strzałem. Nie jest to nic innego jak ręcznie pompowany przenośny kompresor! Składa się z tradycyjnej pompki podłogowej oraz zbiornika w którym sprężamy powietrze. Zamontowany manometr pokazuje nam ciśnienie jakie panuje w komorze. Na manometrze znajdziemy oznaczenie optymalnego ciśnienia potrzebnego do napompowania naszego tubelessa.

Manometr wskazuje ciśnienie w komorze. Foto: mtb.pl

Prosta obsługa
Obsługa jest bardzo intuicyjna i dziecinnie łatwa - najpierw opuszczamy czerwoną dźwignię do pozycji CHARGE i zaczynamy nabijać powietrze do komory. Po uzyskaniu żądanej wartości (producent zaleca 10-11 BAR) zakładamy zawór na wentyl, a następnie podnosimy dźwignię do pozycji INFLATE. W tym momencie powietrze znajdujące się w komorze zostaje uwolnione i wtłoczone do opony.

CHARGE - czyli nabijamy powietrze do komory zanim wtłoczymy je do naszej opony. Foto: mtb.pl

Aby uwolnić zgromadzone powietrze unosimy czerwoną dźwignę do góry. Foto: mtb.pl

"Pojemnik" na powietrze ma na oko 2l pojemności i bez problemu napompuje nawet duże koło. Foto: mtb.pl

Presta czy Schrader - obydwa zawory napompujemy po prostu nakładając końcówkę na wentyl. Foto: mtb.pl

Solidna podstawa zapewnia stabilność podczas pompowania. Foto: mtb.pl

Podsumowując
Pompka Botrager'a jest rozwiązaniem prostym i niezwykle skutecznym. Nawet duże objętościowo opony wskakują bez najmniejszego problemu (uzyskujemy ciśnienie 2 bar dla opony 29x2.4) . Naszym zdaniem posiadanie takiej pompki bardzo ułatwi życie posiadaczom opon bezdętkowych i powinno stanowić wyposażenie każdego przydomowego warsztatu. Zwłaszcza, że TLR Flash Charger może z powodzeniem pełnić funkcję zwykłej pompki podłogowej, kiedy po prostu potrzebujemy dopompować opony. Pompka jest bardzo solidna, wykonana praktycznie w całości z aluminium z nielicznymi elementami z plastiku, więc powinna nam służyć przez lata!

Cena detaliczna: 559zł

Zobacz film jak działa pompka Bontrager TLR Flash Charger!