Akcja serwisowa Fox’a

Uwaga! Ważna wiadomość dla wszystkich posiadaczy tylnych amortyzatorów Fox Flaoat X2. Dziś Fox Racing Shox wydał oświadczenie o akcji serwisowej tych damperów.  Wszystkie amortyzatory Float X2 wyprodukowane przed 9 września 2016 mogą mieć wadę komory powietrznej, skutkującą wybuchem i uszkodzeniem dampera lub, co gorsza, ridera!

foxx2

Nie do końca jest jasne, o jaką wadę dokładnie chodzi, ale jak poinformował nas przedstawiciel firmy Gregorio - dystrybutora Fox Racing Shox na Polskę, defekt może dotyczyć przechodzenia powietrza z komory pozytywnej do negatywnej i rozerwania puszki w której mieści się komora powietrzna.

Zaleca się nie używania damperów, ani odsprzedawania ich. Amortyzatory prawdopodobnie będą wymienione na nowe lub naprawione na koszt producenta. Za kilka dni firma Gregorio wyda oficjalne oświadczenie w tej sprawie i poda numery seryjne amortyzatorów, które będę objęte akcją serwisową.

Jeśli wasz damper nie ma naklejki "max 250psi", to znaczy, że będzie objęty akcją serwisową i nie jest zalecane jego dalsze używanie.