Rowerowi złodzieje znów atakują

Złodzieje, których łupem padają rowery, to najczęściej typowi reprezentanci marginesu społecznego. W większości nie wiedzą nawet jaki rower kradną i jaka jest jego wartość. Jednak ostatnio coraz częściej i zuchwalej ujawniają się Ci, którzy dobrze wiedzą, co w rowerowym świecie piszczy. Jeden z najnowszych ataków, który okazał się bardzo dotkliwy, miał miejsce w ubiegły weekend w Mikołowie.

Włamanie do siedziby firmy Taurus - monitoring 05

Do przestępstwa doszło w nocy z piątku na sobotę (3-4 czerwca br.) – po północy (ok. godziny 2:20) złodzieje włamali się do mikołowskiej siedziby firmy Taurus, która położona jest na ul. Wieczorka 11. Ich łupem padł wyczynowy rower górski BMC fourstroke 01 XX1 (o wartości niemal 33 tys. zł) oraz trzy rowery górskie z asystą elektryczną Kreidler Las Vegas (każdy o wartości ok. 15-18 tys. zł).

Złodzieje wzięli na cel jedne z najdroższych modeli – np. BMC fourstroke 01, czyli rower stworzony z myślą o startach w zawodach kolarstwa górskiego najwyższej rangi. Również Kreidlery z asystą elektryczną to sprzęt z wysokiej półki, który rzuca się w oczy. Prosimy oczywiście o wyczulenie osoby zamierzające zakupić tego typu modele rowerów BMC i Kreidler, szczególnie jeśli nie mamy pewności co do uczciwości strony sprzedającej, a cena jest znacznie korzystniejsza od wartości rynkowej” – mówi manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

Włamanie do siedziby firmy Taurus - monitoring 03

Jak wskazuje Robert Senczek, do trzech rowerów z asystą elektryczną nie było dołączonych ani kluczyków, ani ładowarek – oznacza to, że być może pojawią się osoby, które będą chciały nabyć osobno tego typu sprzęt.

Firma Taurus padła ofiarą podobnej kradzieży także w 2015 r. Wtedy przestępcy przywłaszczyli sobie 11 rowerów o łącznej wartości przeszło 150 tys. zł. Złodziei ostatecznie udało się złapać.

Osoby mogące posiadać informacje nt. kradzieży z 3-4 czerwca br. proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Mikołowie (ul. Rymera 1, Mikołów – nr tel. 32 737 72 55), która prowadzi tą sprawę.

W razie wątpliwości dotyczących legalności pochodzenia kupowanych rowerów marek BMC i Kreidler można także zasięgnąć bezpośredniej opinii pracowników firmy Taurus (kontakt – http://www.taurus.info.pl/).

Pełna lista skradzionych rowerów:

BMC fourstroke 01 XX1 (mat. pras.)

BMC fourstroke 01 XX1 (rozm. L, nr ramy – 5M65G3007)

Kreidler Las Vegas Alivio (mat. pras.)

Kreidler Las Vegas Alivio (rozm. 48 cm, nr ramy – PEED101018)

Kreidler Las Vegas 1.0 (mat. pras.)

Kreidler Las Vegas 1.0 Deore (rozm. 48 cm, nr ramy – PEED101029)

Kreidler Las Vegas 2.0 (mat. pras.)

Kreidler Las Vegas 2.0 Shimano XT (rozm. 48 cm)