A na finał do Finale

Finałowy odcinek serii „On The Track” pokazuje, jak trudnym i wymagającym sportem jest enduro. W rolach głównych wystąpią zawodnicy teamu marki Specialized – Jared Graves, Curtis Keene i Hannah Barnes – którzy należą do światowej elity tego sportu.

p-20160720-00353_news

Trasy w Finale Ligure to klasyka gatunku enduro. Foto: Matt Wragg / Red Bull Content Pool

Tylko dla najtwardszych

Racingowe enduro, które powstało kilka lat temu, zdołało już dostać wiele łatek. Trzeba jednak otwarcie przyznać, że w grupie sceptyków niewielu podołałoby sportowemu wyzwaniu, przed którym stają uczestnicy Enduro World Series. Wymagające trasy, niewielkie limity na dojazdówkach i spora ilość podjazdów z dużym przewyższeniem. A to wszystko w asyście wybuchowej mieszanki stresu, aspiracji, uporu i dopingu kibiców.

p-20160720-00422_news

W EWS liczy się każda minuta - dosłownie... Foto: Matt Wragg / Red Bull Content Pool

Ciężki los zawodowego sportowca

Finałowy odcinek serii to dokument o istocie sportu. Na początku są aspiracje i ostatnie nadzieje – w końcu w Finale Ligure (Włochy) odbywała się ostatnia z 8 edycji EWS 2016. Sytuacja w „generalce” nie była klarowna, więc każdy (nawet najmniejszy) sukces, był w tym przypadku na wagę złota. Rozpoczęła się rywalizacja na trudnych trasach południa Europy. Jared Graves jechał pewnie, niestety podczas jednego z oes-ów zaliczył upadek, po którym jego kostka wyglądała, delikatnie mówiąc, źle… Za to Curtis Keene ukończył wyścig w zadowalającym tempie i finalnie sezon 2016 zakończył na 11. miejscu w „generalce”.

 

4 days after my crash, she's starting to look pretty sweet! #footmodel #sausagetoes

Opublikowany przez Jared Graves na 4 październik 2016

 

 

Teraz, po oficjalnym sezonie, przyszedł czas na refleksje i planowanie kolejnego roku. Ważnym elementem jest też praca nad ulepszaniem sprzętu – w tym przypadku roweru Specialized Enduro, na którym Graves i Keene startują najczęściej (alternatywą jest model Specialized Stumpjumper FSR).

p-20160720-00437_news

Curtis Keene i jego Specialized Enduro w pełnym uzbrojeniu do EWS. Foto: Matt Wragg / Red Bull Content Pool

Seans warty uwagi

Rozsiądźcie się wygodnie i odpłyńcie na chwilę do słonecznej i bardzo rowerowej Italii. Jeśli seans ostatniego odcinka serii przypadnie wam do gustu, to polecamy nadrobić zaległości w całej produkcji studia Red Bull (znajdziecie ją tutaj). To będzie świetna alternatywa dla nudnych jesiennych wieczorów. A przy okazji można złapać niemałą motywację.