Specialized znów zaskakuje

Armie marketingowców stale zadają sobie pytanie - jak w dzisiejszych czasach utrzymywać wysoką atencję i stałe zainteresowanie klientów? To proste (teoretycznie). Wystarczy zaskakiwać i wykonywać totalnie nieprzewidziane ruchy. W tym temacie od lat prym wiedzie amerykańska marka Specialized. Jankesi wiedzą, jak zrobić konkurencji przysłowiowe „kuku”.

demos

Karbonowy Specialized Demo S-Works 2015. Foto: Specialized

Nie tak dawno świat mtb został lekko sparaliżowany. Wszystko po tym jak Specialized Bicycles pokazał swój najnowszy koncept dotyczący zjazdowego modelu Demo. Wersja S-Works 2015 - czyli nowa konstrukcja, która prócz perfekcyjnej geometrii i wykorzystania wysokiej klasy karbonu była też... asymetryczna. Tak jest – na pewno kojarzycie zdjęcia roweru, który z jednej strony nie miał zabudowanego dampera. To właśnie opisane Demo S-Works. Po tym jak Specialized ujawnił cenę tej pięknej maszyny mogło się wydawać, że stworzono ją tylko po to, by zaspokoić pragnienia znudzonych kolekcjonerów Ferrari i najzamożniejszych riderów na świecie. Dziś wiemy już, że to był tylko krok w całym przedsięwzięciu. Taka mała podpucha, którą świat mtb połknął jak pelikan. Specialized pokazał właśnie aluminiową wersję nowego modelu Demo 2016.

 

W przypadku samej ramy, nie jest to nic innego jak protoplasta S-Works 2015 (tyle że z poczciwego i klasycznego aluminium). Dzieło projektantów z Morgan Hill to nadal 200 mm skoku, piasta w szerokości 135mm i 1,5 calowa główka. Póki co Specialized poinformował, że w najbliższym czasie do sprzedaży trafią dwie wersje aluminiowego Demo. Demo I i Demo II będą się różnić malowaniem i wyposażeniem. Podyktuje to spory rozstrzał cenowy, bo od 3999 euro do 5999 euro. Aha, miało być taniej, tak? Wracając do Demówki – możliwy będzie także zakup framesetu na damperze Ohlins TTX. Tutaj trzeba przygotować też niemałą sumkę, bo 3199 euro.

specialized-demo-cadre-alu-2016_big

Rama Specialized Demo 2016 alu. Foto: Specialized

Poniżej prezentujemy wspomniane setupy i pierwsze fotki dwóch modeli aluminiowego Specializeda Demo 2016 – wersję I i II. Powyżej znajdziecie film, w którym riderzy ekipy The Coastal Crew testują maszyny na swoich lokalnych trasach.

Specialized Demo I 2016 alu

specialized-demo-i-alu-2016-2_big specs-demo-8-i-alloy_big

Specialized Demo II 2016 alu

specialized-demo-ii-alu-2016_big specs-demo-8-ii-alloy_big