Rock Rędziny wracają do Kamieniołomu

Jednym z ciekawszych wydarzeń w ramówce ostatnich sezonów jest Rock Rędziny - multidyscyplinowa impreza rowerowa, która odbywa się w centrum dawnego Kamieniołomu Lipówka (w Rędzinach). Tegoroczna edycja już 10 września. Zanim jednak zaczniecie pakowanie spójrzcie na rozkład jazdy, bo trochę się w nim pozmieniało!

Przede wszystkim warto wiedzieć, że zbliżająca się edycja Rock Rędziny będzie miała nową formułę rowerowej rywalizacji. Dawne zawody XC zostaną zastąpione klasycznym i widowiskowym Dual Slalomem (Dual Slalom Polish 4X Open). Przy organizacji zawodów w tej dyscyplinie zaangażują się spece z Polish 4x Open.

"Dual slalom jest nie tylko bliski  naszemu profilowi zawodów, ale również sercu. Sam kamieniołom daje niesamowity klimat zawodów dualowych, a teren kamieniołomu znacząco podniesie poziom trudności, co przełoży się na efektowną, a nawet zaciekłą rywalizację" - Baldy Pink, współorganizator.

Poza ściganiem w parach (dual slalom) odbędzie się też znany i lubiany dual pumptrack - inaczej też Pumptrack Battle. Zawody będą miały rangę II Pucharu Polski w tej dyscyplinie. Tor kolejny raz zostanie dopieszczony, żeby uczestnicy mogli jeszcze płynniej i szybciej pokonywać serie muld i zakrętów. Oto jak wyglądała jedna z poprzednich edycji:

Ciekawą alternatywą będą zmagania na stacjonarnych rowerach ostrokołowych - goldsprint - organizowanych przez Carbon Sprints, które podczas majowej edycji wzbudziły wielkie zainteresowanie. To sprawiło, że konkurencja wpisała się w komplet dyscyplin imprezy Rock Rędziny.

Zapisy, regulamin i najświeższe newsy dotyczące imprezy znajdziecie na facebookowym wydarzeni - ZAPRASZAMY!