Walka o tytuł pumptrackowego mistrza

Już jutro – 11 września2016 – w Kamieniołomie Lipówka (Rędziny) odbędzie się trzecia i jednocześnie finałowa edycja imprezy Pucharu Polski Pumtrack Battle. Poprzednie odsłony imprezy pokazały, że pompowanie jest w naszym kraju bardzo popularne, a w grupie entuzjastów jest też kilku prawdziwych wirtuozów tej odmiany mtb. Kto z nich zostanie Mistrzem Polski w jeździe po pumptracku?

pump1

O tym przekonamy się już jutro. Zawody rozpoczną się od godziny 9.00 i potrwają do późnego wieczora. Najpierw do walki przystąpią najmłodsi i debiutujący w zawodach rowerowych. Potem na tor umożliwiający równoległe ściganie się pary zawodników wkroczą juniorzy, open, mastersi i kobiety. Dla urozmaicenia widowiska odbędzie się także konkurs na „best trick”. Poligonem do serwowania sztuczek będą dirty wybudowane obok toru.

tor22

Organizator ugłaskał całą miejscówkę, by było jeszcze płynniej i szybciej. Znajdzie się także coś dla najmłodszych adeptów.

Sytuacja w „generalce” zdaje się sugerować, kto ponownie może triumfować w nieczynnym Kamieniołomie Lipówka, jednak pumptrack jest bardzo nieprzewidywalny i potrafi wysadzić na glebę nawet największego wirtuoza technicznej jazdy bez kręcenia korbą – uczestnicy wcześniejszych edycji przekonali się o tym na własnej skórze.

jazda

A propos ostatnich edycji – polecamy fajny materiał filmowy, który pokazuje nie tylko formułę ścigania się w dual pumptracku, ale również widoczki i oryginalny klimat tego miejsca. W końcu czy gdzieś indziej w Polsce znajdziecie taki obiekt… w takim miejscu?

Więcej detali dotyczących zawodów (zarówno z perspektywy zawodnika jak i kibica) znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na fb – wystarczy kliknąć tutaj.