Road 2 Rio – seans obowiązkowy

Sezon 2016 obfitował w wydarzenia rowerowe, które zostaną w naszej pamięci na długo. Jednym z nich były Igrzyska Olimpijskie w Rio i start Mai Włoszczowskiej, który zakończył się sukcesem oraz srebrnym medalem. Jednak ta historia to nie tylko passa sukcesów…

Maja Włoszczowska w obiektywie Bartka Wolińskiego. Foto: Red Bull Content Pool / Bartek Woliński

O pełnym okresie przygotowawczym do występu w Rio opowiada film „Road 2 Rio”, który wyprodukowało ASF Studio. Początkowo materiał pojawił się jedynie na kinowych ekranach, a samym seansom towarzyszyły spotkania z zaangażowanymi w ten projekt ludźmi oraz sportowcami. Nowy rok przyniósł nam sporo dobrego. Zaledwie kilka dni temu pełna wersja filmu została opublikowana w sieci. Można więc rozsiąść się wygodnie i ponownie przeżyć wielką rowerową przygodę.

Jeden z wyścigów Pucharu Świata UCI. Foto: Red Bull Content Pool / Bartek Woliński

W trakcie 38-minutowego seansu poznacie nie tylko główną bohaterkę - Maję Włoszczowską, ale także cały sztab ludzi, który stał za sukcesami z sezonów 2015 i 2016. Wątki związane ze znaną polską zawodniczka przeplatają się ze sportowym rozwojem Bartłomieja Wawaka oraz wstąpieniem Fabiana Gigera w szeregi Kross Racing Teamu. Tłem dla przedstawienia barwnych, utalentowanych postaci oraz ich wzlotów i upadków była towarzysząca im paleta emocji, która na pewno u wielu widzów wywoła wzruszenie.

To wielki kawałek rowerowej historii, który warto znać.