Że niby w zimie to nie ma ścigania?

A jednak! Przykładu nie trzeba szukać daleko. Niedawno Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie znów należał do kolarzy. Ścigali się mikołaje, renifery i nawet anioły. Zawody Poland Bike XC pod hasłem „Mikołajkowy Konstancin”odbyły się drugi raz i ponownie, jak przed rokiem, okazały się strzałem w dziesiątkę. Dopisała pogoda, atmosfera i frekwencja.

3

Poland Bike XC pod hasłem „Mikołajkowy Konstancin”. Foto: Zbigniew Świderski

Na starcie wyścigów rozgrywanych w pięknej, zimowej scenerii stanęło blisko 200 miłośników jazdy na rowerach. Tych małych i dużych. Najpierw swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, miały przedszkolaki, czyli dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat. Potem na trasie rundy liczącej 2,4 km rywalizowali amatorzy dwóch kółek w wielu kategoriach wiekowych.

6

Na starcie nie zabrakło Św. Mikołaja. Foto: Zbigniew Świderski

Najdłuższy dystans MAX (14,4 km – sześć rund) pokonali zawodnicy i zawodniczki w czterech rocznikach 1998-2001, 1987-1997, 1977-1986 oraz 1976 i starsi. Wśród mężczyzn zwyciężył Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team), przed Marcinem Michalczewskim (Legion Serwis) i Sebastianem Żurkiem (Auto Mik Team). Rywalizację kobiet wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), wyprzedzając Magdalenę Kosko (Beat Bike Pro Relo Team) i Katarzynę Skurę (Absolute Bike Team).

4

W XC ścigały się też inne świąteczne postacie. Foto: Zbigniew Świderski

Swoje „mikołajkowe” ściganie miała też oczywiście młodzież. Dystans FAN (4,8 km – dwie rundy) należał do zawodników i zawodniczek z roczników 2002-2009, startujących w czterech grupach wiekowych. Najszybszy w gronie chłopców Mateusz Gwiazda (Brzeziny MTB Team) finiszował przed Aleksandrem Tuszem (MTB Huragan Międzyrzec Podlaski) i Janem Owczarkiem (Warszawski Klub Kolarski). Wśród dziewcząt zwyciężyła Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin), przed Malwiną Krzyczkowską (LoveBike Racing Team Warszawa) oraz Pauliną Nowak (WGR Team) i Marią Ambrożkiewicz (Warszawski Klub Kolarski).

5

Jak widać śnieg i delikatny mróz nie przeszkadzają w ściganiu mtb. Foto: Zbigniew Świderski

W Konstancinie-Jeziornie odbyła się też finałowa dekoracja Omnium Poland Bike 2016. Jest to prestiżowa klasyfikacja uwzględniająca starty we wszystkich tegorocznych imprezach Poland Bike. Wśród mężczyzn wygrał Kamil Kuszmider, przed Mariuszem Pałygą (obaj z TRW Cloudware Team) i Jarosławem Mitasem (Klinika Rowerów). W gronie kobiet zwyciężyła Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team), wyprzedzając Joannę Sobczuk (Wodociągi Warszawskie) i Aleksandrę Sawicką (AirBike.pl).

7

Z wyniku na takich zawodach można być podwójnie zadowolonym. Foto: Zbigniew Świderski

"Szykujemy już nowy sezon pełen atrakcji i nowości" - mówi organizator imprez Poland Bike Grzegorz Wajs. "Miłośników jazdy na rowerach zapraszam na Warszawski Triathlon Zimowy, który 28 stycznia 2017 roku tradycyjnie odbędzie się na Stegnach. A zaraz potem na Zimowy Poland Bike Marathon" - dodaje.

Nowy cykl Zimowy Poland Bike Marathon 2017 to trzy etapy w podwarszawskich miejscowościach. Wystartuje 12 lutego w Markach, 19 lutego odwiedzi Nieporęt, a zakończy się 5 marca w Kobyłce. Sezon letni z LOTTO Poland Bike Marathon rozpocznie się 26 marca w Otwocku i będzie składał się z 18 etapów.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon