Northtec MTB Zimą – START!

W samym środku zimy, 4 lutego, Chotomów znajdzie się w centrum uwagi całej rowerowej Polski. A to za sprawą Cezarego Zamany, który wystartuje tutaj ze swoim uwielbianym cyklem zimowych maratonów Northtec MTB Zimą. Będzie to początek tegorocznych imprez organizowanych przez Zamana Group.

Seria Northtec MTB Zimą startuje!

Kolarski mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne na dobre upodobał sobie Lasy Chotomowskie. To właśnie tutaj od lat organizuje pierwszą imprezę w nowym roku, ściągając do Jabłonny spragnionych ścigania się kolarzy. Nie przeszkadzają im zimowe warunki, czego dowodzi rosnąca z roku na rok frekwencja oraz gorące, pełne entuzjazmu komentarze zawodników.

Co zyskujesz startując w cyklu Northtec MTB Zimą?

  1. Na każdej edycji zimowego maratonu do wygrania będzie rower szosowy od firmy NORTHTEC.
  2. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma 15% zniżki na nowy rower NORTHTECA.
  3. Zawodnicy, który zaliczą wszystkie 4 etapy cyklu, otrzymają wyjątkowy medal pamiątkowy.
  4. Jeśli wykupicie pakiet startowy MAX na cały cykl, dodatkowo otrzymacie koszulkę z limitowanej zimowej edycji 2018.

Limitowany medal i koszulka czekają na uczestników.

Mimo że to premierowa impreza kolarska w 2018 roku, to można być pewnym, że nie będzie miejsca na prowizorkę. Wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Wystarczy wspomnieć, że pierwszy zimowy maraton wystartował w Chotomowie w 2013 roku. Od tego czasu Cezary Zamana wypracował własną metodę na organizację rasowych zawodów w śnieżnej scenerii. Można spodziewać się więc znakomicie przygotowanej trasy prowadzącej przez chotomowskie lasy, chroniące kolarzy od przenikliwego wiatru. Przed mrozem startujących zabezpieczy też komfortowa baza z ogrzewaną salą gimnastyczną i przebieralnią. A siły pomoże zregenerować ciepła grochówka, przygotowana specjalnie z myślą o sportowcach.

Kto powiedział, że w zimie nie można się ścigać na mtb?

O tym, że warto startować w zimowych maratonach, wiedzą i zawodowcy, i amatorzy – podkreśla dyrektor sportowy Northtec MTB Zimą, Cezary Zamana. – Ci pierwsi traktują je jako skuteczną zaprawę przed wiosennymi startami oraz utrzymanie treningowego reżimu. Dla amatorów zimowy maraton to z kolei szansa na wzmocnienie odporności, poprawę techniki i wreszcie przeżycie fajnej, niecodziennej przygody.

Do startu w Chotomowie kusi też możliwość zdobycia nowego, świetnie wyposażonego roweru szosowego Northtec Hathor Claris, ufundowanego przez głównego sponsora cyklu. Rower trafi do jednego z zawodników i z pewnością pomoże w rozwijaniu sportowej pasji, niezależnie od pogody czy pory roku.

Rower szosowy Northtec Hathor Claris.

By powalczyć – i w maratonie, i na trasie - wystarczy 4 lutego zameldować się w Chotomowie, gdzie w Szkole Podstawowej im. Stefana Krasińskiego zlokalizowana będzie baza zawodów, a następnie pokonać przygotowaną przez Cezarego Zamanę trasę. Ta dostępna jest w trzech wariantach: przeznaczony dla dzieci w wieku 6 – 12 lat Hobby (7 km), dystans Fit (25 km) dla mniej zaawansowanych amatorów kółek rowerowych oraz dystans Mega (44 km).

Jest już tradycją, że zawody w Chotomowie poświęcone są pamięci Andrzeja Wilczypolskiego, czterokrotnego mistrza świata w wyścigach psich zaprzęgów, który w 2005 r. pomagał Cezaremu Zamanie w wyznaczaniu trasy pierwszej edycji wówczas letniego maratonu.

Northtec MTB Zimą to w tym roku 4 przystanki.

Rozgrzani startem w Jabłonnie zawodnicy na pewno wystartują jeszcze w trzech kolejnych maratonach cyklu Northtec MTB Zimą: w Mrozach (18 lutego), Karczewie (4 marca) oraz Długosiodle (18 marca).

Współorganizatorem maratonu jest Urząd Gminy Jabłonna, a partnerem - Nadleśnictwo Jabłonna.

 

Northtec MTB Zimą – Jabłonna

  • 4 lutego
  • Biuro zawodów, start i meta: Chotomów, Szkoła Podstawowa im. Stefana Krasińskiego, ul. Partyzantów 124
  • Zapisy: www.zima.zamanagroup.pl
  • Informacje: biuro@zamanagroup.pl