Kellys Enduro MTB Series – ramówka 2017

Kalendarz ściganek na sezon 2017 jest już w zasadzie gotowy. Brakuje tylko kilku pozycji. Można więc śmiało planować kolejny rok i wyjazdowe weekendy. Sytuacja jest klarowna zwłaszcza w przypadku fanów enduro. Niedawno karty na stół wyłożył organizator serii Kellys Enduro MTB Series.

kellyyyyssss

Zawody enduro to okazja do rywalizacji w niesamowitych okolicznościach przyrody. Źródło: Kellys Enduro MTB Series

Dopiero niedawno opadły emocje związane z wyścigiem w Baligrodzie, a my już wiemy, jak będzie wyglądała ramówka kolejnego sezonu. Eksperyment z wprowadzeniem formuły on-sight zakończył się sukcesem. Co prawda linie do jazdy „w ciemno (bez wcześniejszego objeżdżania trasy)” są nieco łatwiejsze od klasycznych tras enduro, jednak dzięki temu zawody są w zasięgu nie tylko doświadczonych zawodników enduro, ale też fanów xc i osób, które chcą spróbować sił w modnej odmianie mtb. To bardzo ważny element w całym scenariuszu propagowania kolarstwa górskiego, a w szczególności enduro. Taka tendencja napawa optymizmem!

Sezon 2017 – gdzie i kiedy?

Ramówkę zawodów Kellys Enduro  MTB Series 2017 otworzą zawody w Srebrnej Górze – lubianej i bardzo popularnej miejscówce na Dolnym Śląsku. Trzy tygodnie później zawodnicy zawitają do kultowej już Przesieki. Nie będzie to jednak okazja do ścigania, ale raczej relaksu, uczestniczenia w szkoleniach, testach i szeroko pojętym propagowaniu rowerowej zajawki. Kolejnym miejscem spotkania będzie Szklarska Poręba i Festiwal Rowerowy Bike Week. Po wizycie w malowniczych Karkonoszach uczestnicy serii zawodów enduro przeniosą się do Baligrodu. Tym razem jednak organizator zaplanował rywalizację tuż po wakacjach, żeby zmniejszyć szansę na jazdę w legendarnym już błocie. Finał serii odbędzie się w znanym Mieroszowie. Poniżej znajdziecie rozpiskę z dokładnymi datami poszczególnych edycji. To co, widzimy się na miejscu?

kalendarz_kellys_enduro_mtb_series_2017

Ramówka zawodów Kellys Enduro MTB Series 2017. Źródło: Kellys Enduro MTB Series