Jeśli MP w Enduro… to tylko w Bieszczadach

Kilka dni temu (dokładnie to 15 września) ruszyły zapisy na Enduro MTB Series by Kellys, które 8 października odbędą się w Gminie Baligród. Chwilę potem okazało się, że impreza, którą zostanie zorganizowana w pięknych Bieszczadach będzie nosić rangę Mistrzostw Polski Enduro. Zatem jeśli macie chrapkę na ten prestiżowy tytuł, a łydka dobrze „podaje”, to pora się zarejestrować – zwłaszcza, że limit miejsc wynosi tylko 220 osób!

Mistrzostwa_Polski_EnduroMTB

Bieszczady - raj endurowców

A i owszem, bo każdy kto miał okazję śmigać w tamtejszej okolicy na pewno zapamiętał tę przygodę na długo. Bieszczady są malownicze, ale i bardzo wymagające. Ale spokojnie - nie musicie się bać legendarnego bieszczadzkiego, gliniastego błota – organizatorzy wyścigu zapewniają, że wytyczyli tak odcinki specjalne, że nawet w przypadku opadów, błoto występować będzie w symbolicznych ilościach.

Rywalizacja przebiegnie w pięknej, jesiennej scenerii na terenie Nadleśnictwa Baligród, które mocno wspiera organizację zawodów. Uczestnicy z pewnością na długo zapamiętają tę imprezęmówi organizator Grzegorz Miedziński.

e1

Źródło: https://www.facebook.com/EnduroMTBseries

Na charakter „Enduro MTB Series by Kellys” ma bardzo duży wpływ formuła jej rozgrywania czyli on-sight. Zawodnicy po odprawie technicznej otrzymują mapy, na których są zaznaczone jedynie odcinki dojazdowe do startu danego OS-u. To wyrównuje szanse rywalizacji oraz weryfikuje w 100% umiejętności i doświadczenie każdego z uczestników. Podobnie jak na edycji w Przesiece do dyspozycji uczestników oddane zostaną rowery marki Kellys oraz najnowsze kamery Olympus TG-Tracker. W gronie wystawców pojawi się jeszcze kilka firm, o czym dowiecie się śledząc profil www.facebook.com/EnduroMTBseries.

Coś dla licencjonowanych riderów

Zgodnie z informacją  od organizatora zatwierdzony przez PZKol regulamin mistrzostw Polski ukaże się wkrótce i wtedy też ruszą zapisy dla posiadaczy licencji. Zawodnicy ci będą startować w osobnych grupach startowych. Osoby, które już dokonały rejestracji a wyrażą chęć startu w MP zostaną przeniesione do ww. grup.  Co ważne zachowana będzie formuła „on-sight” czyli charakter cyklu „Enduro MTB Series by Kellys”.

Komunikaty organizacyjne będą regularnie publikowane na: www.facebook.com/EnduroMTBseries

e2

Źródło: https://www.facebook.com/EnduroMTBseries

A co po “rejsingu”?

Wieczorem czeka wszystkich wspólne grillowanie, dekoracja zwycięzców i losowanie nagród. W puli znajdą się m.in. zegarki Suunto, plecaki Deuter, kaski TSG, ładowarki Varta, okulary i gogle Julbo, pompki Airshot, bony zakupowe od Maxxis i Force, produkty Trezado, Nikwax i Juice Lubes, zębatki HCC, bluzy kolarskie Galaxywear. Potem wybrani śmiałkowie wezmą udział w nocnej grze terenowej sponsorowanej przez markę Petzl, która ufunduje świetne czołówki. Biuro zawodów oraz strefa startu i dekoracji mieścić się będzie w ośrodku WISAN https://osrodek.wisan.pl/. Oj będzie się działo.

e3

Źródło: https://www.facebook.com/EnduroMTBseries