Znamy skład polskiej kadry na MŚ

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim zbliżają się wielkimi krokami. Impreza odbędzie się już na początku września w australijskim Cairns. Na miejsce zostanie wysłana polska eskadra. Kto będzie w jej szeregach? O tym dowiedzieliśmy się dzisiaj z oficjalnego komunikatu PZKolu.

W przypadku kadry związanej z klasycznym XC obyło się bez kontrowersji i niespodzianek. Pierwszą rolę zagra w niej Maja Włoszczowska (Kross Racing Team), która obecnie zajmuje 3. miejsce w generalce Pucharu Świata XCO kobiet. Drugą zawodniczką w damskiej elicie będzie Katarzyna Solus-Miskowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). W elicie mężczyzn biało-czerwone barwy będzie reprezentował duet doświadczonego Marka Konwy (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i głodnego sukcesów Bartłomieja Wawaka (Kross Racing Team).

Maja Włoszczowska to frontmanka polskiej kadry XCO. Będzie złoto? Foto: Red Bull Content Pool / Bartek Woliński

W kategorii U23 zobaczymy Jakuba Zamroźniaka (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) oraz Marlenę Droździok (Scott Eurocycles.com). Natomiast walkę w młodszej grupie U19 podejmą: Mateusz Nieboras (JBG-2 Professional MTB Team) i Patrycja Świerczyńska (OK Racing).

W swoim komunikacie PZKol początkowo zapomniał o Sławku Łukasiku (shame on you!). Na szczęście czujność internautów przyniosła rezultaty i najlepszy polski zjazdowiec doczekał się wpisu na liście powołanych... A przecież powinien być tam od samego początku, bo to jego najlepszy sezon w karierze. Ba, najlepszy w historii całego polskiego zjazdu! Obecnie Łukasik zajmuje 12. miejsce. Takich sukcesów nie powinno się pomijać.

 

Transmisje z wyścigów Mistrzostw Świata UCI w Cairns znajdziecie na Red Bull TV!