Kamieniołom Lipówka wzywa

Sezon 2017 rozkręcił się na dobre, a razem z nim serie zawodów. W zbliżający się weekend nadarzy się okazja, by podjąć rywalizację w kilku popularnych dziedzinach – pumptracku, xc-eliminatorze i goldsprincie. A to wszystko w otoczeniu rędzińskiego Kamieniołomu Lipówka.

Impreza o nazwie Rock Rędziny jest młodą, ale bardzo obiecującą inicjatywą. Za każdym razem organizator dokłada wszelkich starań, żeby niecodzienne wyścigi w Kamieniołomie Lipówka odbiły się rowerowych kuluarach głośnym echem. Na miejscu powstał dual pumptrack, na którym zawodnicy rywalizują w parach, oraz trasa do xc-eliminatora, która nawet „najmocniejszej łydzie” dała niezły wycisk.

a

Pumptrack w Kamieniołomie to nie lada atrakcja.

Po zeszłorocznych sukcesach serii chcemy zaprosić was na tegoroczną odsłonę Rock Rędziny. Pierwsza edycja odbędzie się już 7 maja w Rędzinach. Zapisy do rywalizacji w konkurencjach: pumptrack, xc-eliminator i goldsprint znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia. Poza tym są tam także wszystkie inne informacje, które mogą się wam przydać, jeśli w przyszły weekend planujecie wycieczkę pod Częstochowę.

A poniżej filmowa relacja z jednej z zeszłorocznych edycji, która mówi bardzo wiele na temat niepowtarzalnego klimatu ścigania się w kamieniołomie.