Limitowana wersja Mety V4

Od dłuższego czasu widać, że specyficzna marka Commencal przeprowadza ofensywę na rowerowy rynek. Oprócz tworzenia nowych wersji kultowych modeli powstają też limitowane serie, które prezentują się niezwykle okazale.

Limitowana wersja roweru Commencal Meta V4 Ride 2016. Foto: Commencal

Limitowana wersja roweru Commencal Meta V4 Ride 2016. Foto: Commencal

Przykładem mocno limitowanej serii rowerów spod skrzydeł Commencala jest najnowsza wersja kultowego już modelu Meta. Tym razem czarno-pomarańczowa kreacja czwartej generacji najbardziej uniwersalnego roweru z Andory faktycznie wygląda bardzo niecodziennie. W zasadzie Commencal już od dłuższego czasu eksperymentuje z odważnymi zestawieniami czerni i kontrastujących, jaskrawych barw. Limitowana wersja o nazwie RIDE to połączenie czerni i soczystej pomarańczy, który ma umieścić tę wersję pomiędzy jej protoplastami: Orgin i Essential. Rower wygląda obłędnie – jak na mechaniczną pomarańczę przystało.

Według twórców oferty i samego Maxa Commencala (założyciela marki) ten model to jeden z najbardziej uniwersalnych i wszechstronnych rowerów, jakie stworzyli. Koła 650b i sensowne wyposażenie, jednorzędowy napęd zbudowany na grupie SRAM GX oraz zawieszenie Rock Shoxa (Pike RC i Monarch RT3), które generuje skok w granicach 160/150 mm to gwarancja dobrej zabawy zarówno podczas turystyki, zawodów enduro i ostrego katowania w bike parku. Poza opisanymi standardami wersja RIDE wyposażona jest też w ogumienie typu tubeless. Jeśli zakochaliście się w tej maszynie to mamy dobre wieści - ruszył tzw. pre-order, w którym za wersję ride trzeba zapłacić 2399 euro (z RS Reverbem + 270 euro). Zważywszy na jakość wykonania ramy, jej geometrię oraz ogólne wyposażenie - polecamy!

Poniżej kilka fotek najnowszej koncepcji Commencala. Jakie są wasze odczucia?

Więcej na temat roweru Commencal Meta V4 Ride przeczytacie na stronie producenta.


Zdjęcia: