Co siedzi w głowie sportowca?

O czym marzą rowerzyści? O wielu rzeczach, a jedną z nich jest porzucenie szarej rzeczywistości i pójście w ślady zawodowych sportowców, którym „płaci się za jeżdżenie na rowerze”. W gruncie rzeczy nie jest to łatwe. I nie chodzi o sam fakt wybicia się i wkroczenia do tego elitarnego grona, ale przede wszystkim utrzymanie się i walkę ze swoimi demonami.

power-of-mind_whistler_fot-bartek-wolinski-red-bull-content-pool_006

Szymon Godziek to jeden z najzdolniejszych zawodników slopestyle w Polsce. Foto: Bartek Woliński

Szymon Godziek to od kilku lat jeden z najlepszych i najpopularniejszych zawodników Slopestyle w Polsce. Na jego koncie znajduje się spora ilość trofeów i wyróżnień, a także najcenniejsze w branży freestyle’u przełamania dotychczasowych barier. Mowa tu  o niesamowitych combosach: cashroll+barspin czy Backflip cliffhanger, które zapewniły Godźkowi popularność i miejsce w elitarnym gronie najwybitniejszych zawodników. Niestety, wbrew wszystkim wyobrażeniom sportowa kariera w świecie freestyle’u wcale nie należy do łatwych i przyjemnych. Prędzej czy później nawet najzdolniejszy atleta trafia na mur, który ciężko przeskoczyć, a jeszcze trudniej przebić.

power-of-mind_whistler_fot-bartek-wolinski-red-bull-content-pool_024

Backflip z płaskiego dropa w Whistler - jeden z sukcesów Szymona. Foto: Bartek Woliński

Sezon 2015 nie był dla Szymona najlepszym. Dlatego przygotowania do kolejnego „Szaman” rozpoczął już wczesną zimą. Pierwszym krokiem była analiza możliwości swojego ciała i ewentualna korekta słabych punktów. Szybko okazało się jednak, że problem Szymona nie kryje się w ciele, ale umyśle. By pokonać jednego z najgorszych wrogów każdego sportowca zaangażowano wielu specjalistów. Wszystko po to, by Godziek znów wrócił do dawnej formy mentalnej i mógł kontynuować swoją niesamowitą karierę.

power-of-mind_warszawa_fot-bartek-wolinski-red-bull-content-pool_016

Przygotowania do sezonu 2016 rozpoczęły się od wizyty w klinice. Foto: Bartek Woliński

Dalszy ciąg tej ciekawej historii znajdziecie w 6-odcinkowej produkcji Red Bulla, która oprócz zimowych przygotowań do sezonu zaprezentuje także kulisy treningów w Polsce, wyjazd do Monachium na jedne z najtrudniejszych zawodów w sezonie oraz finał i najważniejszy event roku 2016 – Crankworx Whistler.

Zapraszamy na bardzo ciekawy seans, który przybliży  osobowość Szymona Godźka, a także zaprezentuje jego sportowe problemy i sposoby, by sobie z nimi radzić. 

Serię "Szymon Godziek: Power Of Mind" znajdziesz tutaj (KLIK).

power-of-mind_whistler_fot-bartek-wolinski-red-bull-content-pool_004

Szaman podczas treningów do najważniejszych zawodów sezonu - Red Bull Joyride. Foto: Bartek Woliński