100 sekund z Brendanem Howey’em

Formuła RAW - czyli surowy materiał filmowy z naturalnymi odgłosami jazdy - na dobre zagościła w klasyce rowerowej kinematografii. Absolutnym mistrzem w tym gatunku jest Rupert Walker, który wykreował filmy RAW100 - czyli 100-sekundowe zlepki powalających ujęć, które na długo pozostają w głowie. Bohaterem jego najnowszego dzieła w tej konwencji jest Brendan Howey.

Brendan Howey w Coast Gravity Parku. Foto: Rupert Walker

Kanadyjczyk z rowerowej Kolumbii Brytyjskiej jest jednym z najbardziej stylowo jeżdżących zawodników na świecie. Howey od kilku lat mieszka w okolicach Sunshine Coast, gdzie znane Coastal Crew wybudowało spektakularny bike park Coast Gravity Park. To właśnie tam zawodnik wspierany przez markę Commencal najczęściej wyznacza nowe ścieżki oraz szlifuje swoje flow i tricki.

Howey na trasach Coast Gravity Parku

Ostatnia współpraca duetu Rupert Walker i Brendan Howey zaprowadziła ich właśnie do Coast Gravity Parku. Deszczowa, zimowa aura wcale nie pokrzyżowała planów. Wręcz podkreśliła unikalność tego miejsca i talent Howey'a. Tylko spójrzcie na to, jak bohater filmu finezyjnie ślizga się w zakrętach i z niebywałą lekkością układa rower w locie. Do tego te naturalne odgłosy związane z jazdą, zalany deszczem las. W myślach można gdzieś odfrunąć i zapomnieć o tym, co pokazuje termometr za oknem...