24h w siodle – dasz radę?

Bieżące nabijanie kilometrów i wypalanie kalorii to tylko część rowerowej pasji. Drugą część stanowią przygody i tzw. highlightsy naszej rowerowej działalności – czyli obrazy, które zostaną w pamięci na długo. Okazji do łapania wspomnień jest wiele, ale tylko niektóre z nich są naprawdę wyjątkowe. Okazją do zaliczenia prawdziwej rowerowej przygody będzie Mazovia 24h Marathon 2017.

cov_-020

Nie taki wyścig straszny

Całodobowy maraton brzmi ekstremalnie, lecz w rzeczywistości to wyścig dla każdego. Startując w nim nie musisz non stop jechać przez 24 godziny. Zabawa odbywa się na kilkunastokilometrowej pętli, a do zwycięstwa liczy się suma przejechanych okrążeń. Cel jest prosty, przejechać jak największy dystans w ciągu jednej doby.

cov_-004

Nie tylko siła, ale też taktyka

Można mierzyć się z tym zadaniem samemu, co wymaga rzeczywiście dobrego przygotowania. Można też bawić się w parze oraz w drużynie. Mazovia 24h Marathon to nie tylko wytrzymałość. To przede wszystkim strategia. Jest ona kluczowa w rywalizacji drużyn, które wypuszczają na trasę jednego zawodnika, podczas gdy reszta odpoczywa i śledzi poczynania przeciwników. Podczas 24 godzin może się bardzo wiele zdarzyć, tak więc nie zawsze wygrywa zespół mocniejszy, często ważniejszy jest sportowy spryt.

To co przyciąga na tę wyjątkową imprezę każdego roku coraz większą ilość zawodników z Polski i z innych krajów to niepowtarzalna atmosfera oraz oryginalna idea samego wyścigu.

cov_-009

Zapisać się na kartach historii

W długiej historii zawodów zapisało się wyjątkowe wydarzenie – bicie rekordu Guinessa w ciągłej jeździe przez 48 godzin! Wyczynu tego dokonał w 2014 roku Walerian Romanowski, Polak urodzony na Litwie niedaleko Wilna. Swoją walkę z rekordem rozpoczął dzień przed wszystkimi zawodnikami, tak aby w trakcie maratonu móc ogłosić swój niesamowity wynik. 48h ciągłej jazdy pozwoliło mu przejechać 758 km, robiąc jedynie krótkie 15 minutowe przerwy na jedzenie! Kilkukrotnym zwycięzcą tej wyjątkowej imprezy był także inny wybitny zawodnik, Marek Stram w-ce mistrz świata w jeździe 24h i drugi zawodnik Mistrzostw Świata MTB 12H Solo  w niemieckim Weilheim.

cov_-013

Co dalej?

Najbliższa Mazovia 24h Marathon odbędzie się w Zagnańsku. Zapisy na maraton już się rozpoczęły. Szczegóły na www.24h.zamanagroup.pl

cov_-032