10 faktów po PŚ UCI w Fort William

Wyścig w Szkocji przeszedł do historii. Bynajmniej nie jako odbębniony przystanek, ale rowerowy spektakl pełen dramatów, upadków, pięknych lotów i spektakularnych sukcesów. Oto krótkie podsumowanie 10 faktów na temat niedawnej odsłony Pucharu Świata UCI DH.

P-20160423-00418_News

Rachel Atherton nie ma sobie równych. To będzie jej sezon. Foto: Red Bull Content Pool

  1. Fort William było świetnym przykładem na to, że nie tylko mokre trasy pełne błota są zdradliwe i niebezpieczne. Na miejscu było ciepło i sucho, a niektórzy riderzy driftowali jak w błocie.
  2. Danny Hart wraca? Możliwe, albo po prostu dużo trenuje w Szkocji. W każdym razie zawodnik z teamu Mondrakera zdecydowanie poczuł w Fort William wiatr w żagle!
  3. Historia Eda Mastersa pokazuje, że szybkie wskoczenie do światowego czołówki wymaga nie tylko talentu w kwestii jazdy, ale też opanowania nerwów godnego seryjnego mordercy. Tym razem Masters poległ.
  4. Greg Minnaar zapisał kolejną kartę w zjazdowej historii – 19 wygrany Puchar Świata UCI DH.
  5. Podczas żadnych zawodów UCI DH do tej pory nie było tak intensywnej rotacji na 3 miejscu.
  6. Aaron Gwin znów potwierdził, że posiada paszport z innej galaktyki. Pomimo kilku poważnych błędów Amerykanin wykręcił czas godny drugiego miejsca.
  7. George Brannigan jest najbardziej niezniszczalnym zawodnikiem na świecie. Nie wierzycie? Zobaczcie powtórkę jego gleby na Red Bull TV.
  8. Gee Atherton miał szansę, by wrócić na szczyt. Niestety… albo stety Wyspiarz popełnił błąd i zaliczył upadek, który przekreślił szanse na sukces.
  9. Za to jego siostra Rachel podbiła legitymację na wygrywanie i wszystko wskazuje na to, że i w tym sezonie „generalka” Pucharu Świata padnie jej łupem.
  10. Fort William pełne było pięknych gestów ku pamięci Stevie Smitha. Poruszającym elementem dzisiejszego wyścigu był jego „Ghost Run”.

Powtórkę wyścigu Pucharu Świata UCI DH w Fort William znajdziecie na Red Bull TV (klik).

P-20150809-00019_News

Czy Danny Hart utrzyma tę formę do końca sezonu? Foto: Red Bull Content Pool

13335257_10206284088293079_847206102_n

Top 10 męskiej elity DH w Fort William.