Zjazdowa inicjacja w Wiśle

Diverse Downhill Contest to największe i najbardziej popularne zawody downhillowe w Polsce. Od lat zawodnicy i kibice licznie oraz chętnie przybywają na zawody spod tej egidy. Historia rywalizacji sięga 2006 roku i trwa nieprzerwanie już dwunasty sezon. W 2017, w ramach Diverse Downhill Contest, odbędą się dwa wydarzenia. Poza inauguracją sezonu w Wiśle (22-23 kwietnia), 15 i 16 lipca na górze Żar rozegrane zostaną najważniejsze zawody w sezonie - Mistrzostwa Polski DH.

Idealne warunki i dobra trasa to wymarzony zestaw. Foto: www.downhillcup.eu

W ostatnich dwóch latach Wisła była areną, na której rozegrano Mistrzostwa Europy w zjeździe. W tym roku na miejscu odbędą się zawody rangi Pucharu Polski. Dodatkowo rozegrany zostanie także konkurs o Puchar Burmistrza Wisły oraz popularny Monster Best Whip.

Pokonaj kultową trasę

Trudna technicznie i szybka trasa na górze Stożek pozwalała zawodnikom na rozwinięcie dużych prędkości i ustanawianie nowych rekordów. Zeszłorocznym triumfatorem i równocześnie Mistrzem Europy został Sławek Łukasik, który zakończył rywalizację z imponującym czasem 2:13:692. Czy kapryśna wiosenna aura pozwoli zawodnikom na osiągnięcie podobnych wyników w tym roku? Zobaczymy…

Sławek Łukasik na trasie w Wiśle. Foto: www.downhillcup.eu

Jak zawsze podczas rozpoczęcia sezonu downhillowego organizatorzy spodziewają się nie tylko zawodników z Polski, ale także gości z zagranicy, którzy od lat chętnie startują w Diverse Downhill Contest. Podobnie jak w latach poprzednich zawody rozgrywane będą w kilku kategoriach przeznaczonych zarówno dla zawodników i zawodniczek posiadających licencję PZKol, jak i tych startujących w kategoriach hobby.

Tradycyjnie już podczas  nie zabraknie konkursów dodatkowych dla fanów. Widzowie będą mogli wykazać się pomysłowością i powalczyć w konkursie na najlepiej kibicującą ekipę zawodów.